Az ELTE és a DE lett az idei bajnok a kosárlabda MEFOB-on

A nőknél az ELTE-BEAC, a férfiaknál a Debreceni Egyetem ért a csúcsra a kosárlabdázók egyetemi bajnokságán a Debrecenben megrendezett MEFOB Feszten.

Ahogyan azt már megszokhattuk, erős mezőny gyűlt össze a kosárlabda MEFOB négyes döntőjében, amelyet a debreceni MEFOB Feszt keretében rendeztek meg az Oláh Gábor úti csarnokban.

A nőknél az UNI Győr és az ELTE-BEAC, valamint a Miskolci Egyetem és a TF feszült egymásnak az elődöntőben, míg a férfiaknál Közgáz–Mosonmagyaróvár UNI-Győr és Miskolci Egyetem–Debreceni Egyetem párharc döntötte el, ki jut be a hétfői fináléba.

Nők

A tavalyi kiírás első két helyezettje, a címvédő UNI Győr és az ELTE-BEAC összecsapása rendkívül izgalmasan alakult, a fővárosiak négy ponttal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél (59–55), így ők lettek a vasárnapi döntő egyik résztvevői. A másik ágon a TF sima, 60–37-es győzelmet aratott a Miskolci Egyetem ellen, vagyis szombat kora estére kiderült, hogy másnap ELTE-BEAC–TF derbit rendeznek az aranyéremért.

A bronzcsatában az UNI Győr és a Miskolci Egyetem csapott össze. A végig izgalmas, sok pontot hozó találkozót a borsodiak nyerték 99–90-re. A döntő – a várakozásoknak megfelelően – rendkívül szorosan alakult, ám a mérkőzés végére megrázta magát az ELTE, és 55–47-re megnyerte a találkozót.

Férfiak

Viszonylag sima győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár UNI-Győr a Közgáz elleni elődöntőben, amelyben a győriek meglepetésre, 76–56-ra legyőzték a tavalyi kiírás ezüstérmesét. A másik párharcból (ME–DEAC) a házigazda debreceniek kerültek ki győztesen (55–66). Ezzel eldőlt, hogy a Mosonmagyaróvár UNI-Győr és a DE jutott be a vasárnapi döntőbe, míg a bronzcsatát a Közgáz és az ME vívta egymással.

A harmadik helyért lejátszott mérkőzésen a ME fölényes, 80–55-ös győzelmet aratott a tavalyi ezüstérmes Közgáz felett. A döntőben, a kosárlabda MEFOB idei kiírásának utolsó mérkőzésén, Győr–Debrecen összecsapásnak tapsolhatott a publikum. Nos a szoros találkozón a DE bírta jobban hajrát (70–64), így Debrecenbe került az első helyért járó serleg.

Kép ide: Az ELTE és a DE lett az idei bajnok a kosárlabda MEFOB-on_2

Az eredményeket itt, a képeket pedig itt böngészhetitek.

A kosárlabda MEFOB 2022/2023-as kiírásának végeredménye:

Nők

1. ELTE-BEAC