Az ergométeres MEFOB-bal rajtol az evezős szezon

Három héttel a párizsi Európa-bajnokság után Győrben bizonyíthatnak a legjobb egyetemi evezősök az evezős ergométeres MEFOB-on.

Január utolsó napjaiban zajlott Párizsban az evezős ergométeres Európa-bajnokság, melynek utolsó napján magyar siker született: Szabó Márton (TF) a 2000 méteres távon nagyszerű hajrájának köszönhetően megelőzte finn riválisát, és 5:51:00-ás idővel megszerezte az aranyérmet. A magyar ifjúsági és az U23-as országos csúcsot is jegyző evezős nem elégszik meg ennyivel, a jövő hétvégi országos bajnokságon ugyanis szeretné megdönteni Haller Ákos 2004-ben felállított 5:49:20-as országos csúcsát.

Az evezős ergométeres egyetemi-főiskolai országos bajnokságot a szokásoknak megfelelően az országos bajnoksággal és a diákolimpiával azonos időben rendezik, ezúttal február 25-26-án. A helyszín idén is Győr lesz, ahol a már szokásosnak mondható versenyszámokban hirdetnek egyetemi bajnokot: nemenként a profik és az amatőrök között, illetve lesz csapatverseny is, külön az amatőröknek és külön a profiknak.

A beérkezett nevezések után hamarosan elkészül a végleges futambeosztás (az előzetes időtábla itt megtekinthető), melyet az e-Regatta (https://nevezes.hunrowing.hu/) oldalon lehet megnézni február 21-től. A versenykiírás pedig a MEFS honlapján olvasható, a versenyről bővebb információ az esemény Facebook-oldalán.

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás és fotó: Magyar Evezős Szövetség