Az erős emberek MEFOB-ját rendezik a hétvégén

November 13-án és 14-én az erősportoké lesz a főszerep az egyetemi bajnokságban, hiszen ezeken a napokon rendezik meg az erőemelő és judo MEFOB-ot.

Sűrű a novemberi MEFOB-versenynaptár: a hónap első hétvégéjén három sportágban, tollaslabdában, úszásban és tájékozódási futásban is rajthoz álltak az ország legjobb egyetemi hallgatói, november 9-én, kedden pedig asztaliteniszben mérték össze tudásukat. Az őszi MEFOB-dömpingnek ezzel koránt sincs vége, hiszen november 13-án és 14-én rendezik meg az erőemelő, illetve judo MEFOB-ot.

Erőemelő MEFOB (2021. november 13.)

A koronavírus-járvány ellenére tavaly 12 egyetem 35 sportolója vett részt az erőemelő MEFOB-on, amelyen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói taroltak. Az eseménynek akkor és most is a BME 1. számú tormaterme ad otthont, ám kérdés, a BME „erőemberei” idén is hozzák-e remek formájukat.

Az erős emberek MEFOB-ját rendezik a hétvégén

A férfiaknál és a nőknél is összesen kilenc súlycsoportban láthatunk küzdelmeket, amelyeket a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS), a Magyar Erőemelő-szövetség (MERSZ), a BME és a MAFC súlyemelő szakosztálya közösen rendez meg.

A teljes versenykiírást ide kattintva olvashatjátok el.

Erőemelő MEFOB-kisokos:

• A verseny időpontja: 2021. november 13., szombat
  • A verseny helyszíne: 1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3. BME K épület F46 (1. sz. tornaterem)
  • Regisztrációs díj: 500 forint/fő

Judo MEFOB (2021. november 14., 9:00)

Tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradt a rendezvény, idén azonban újult erővel tér vissza az egyik legnépszerűbb MEFOB. Erre a legjobb példa, hogy a legutóbbi, 2019-es megméretésen rekordszámú, 275 nevezés érkezett az ország 18 egyeteméről. Az UTE judotermében megrendezett eseményen a Testnevelési Egyetem (TE) versenyzői vitték a prímet, de kitűnően szerepeltek a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) hallgatói is.

Az erős emberek MEFOB-ját rendezik a hétvégén

Idén a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénája látja vendégül az ország legjobb egyetemista cselgáncsozókat, és kíváncsian várjuk, mit jelent a hazai pálya az NKE számára. Mindenesetre fűti a visszavágás vágya a „közszolgálatisokat”, hiszen 2019-ben a TE nyerte meg a csapatversenyt, elhódítva ezzel a csapatbajnoki címet a 2018-as MEFOB-on első NKE elől.

Reméljük, idén is remek versenyzőket láthatunk a tatamin. Tavalyelőtt a profik között klasszis versenyzők is indultak: a korábbi európai ifjúsági olimpiai bajnok Szeredás Botond (SZE), a dunaújvárosi junior-világbajnok, felnőtt Európa-bajnoki bronzérmes Pupp Réka (PTE), valamint a többszörös junior világ- és Európa-bajnok, felnőtt Eb-bronzérmes Gercsák Szabina (NYE).

A teljes versenykiírást ide kattintva olvashatjátok el.

Judo MEFOB-kisokos:

• A verseny időpontja: 2021. november 14., vasárnap
  • A verseny helyszíne: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Ludovika Aréna, 1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 23.
  • Regisztrációs díj: 1000 forint/fő a helyszínen

Kép: mefs.hu