Az Európai Egyetemi Játékokra készülnek a sakkozók

Európai Egyetemi Játékokra készülnek a sakkozók

Főpróbát tart a Debreceni Egyetem a jövő évi Európai Egyetemi Játékok előtt, a MEFOB Fesztiválon ugyanis számos olyan sportágban hirdetnek győztest, amelyek szerepelnek EEJ műsorán. Ilyen sportág a sakk is, amelyben rapid versenyszámban hirdetnek majd győzteseket.

Kiemelt figyelem övezi manapság a magyar sakkéletet, hiszen alig több, mint egy hónapja új elnöke van a szövetségnek dr. Polyánszky Zoltán személyében, aki ráadásul a 2024-es budapesti sakkolimpia szervezőbizottságának elnöke is. Jövőre pedig nem csak sakkolimpia lesz, hanem a Miskolci Egyetem és a Debreceni Egyetem rendezésében Európai Egyetemi Játékok is, amelyen szintén kiemelt figyelem övezi majd a sakkozókat. A legutóbbi lódzi Európai Egyetemi Játékokról Terbe Zsuzsanna és Terbe Julianna révén aranyéremmel térhetett haza a magyar küldöttség, de szellemi sportok 2019-ben Magyarországon rendezett egyetemi Európa-bajnokságán is sikerrel szerepeltek a magyar sakkozók.

Az április 30-iki versenyen, melyet a Debreceni Egyetem aulájában bonyolítanak le, várhatóan nagy lesz a küzdelem az érmes helyekért. Tavaly minden idők legerősebb sakk MEFOB-ját rendezte az ELTE-BEAC sakkszakosztálya, így magasan van a mérce a debreceni viadal előtt. A sakk MEFOB-on ezúttal a rapid versenyszámban (10 perces partik 5 másodperces időbónusszal lépésenként), három kategóriában (értékszámos, amatőr és oktatói) hirdetnek majd győzteseket mindkét nemben, valamint csapatbajnokot is (a csapatbajnoki küzdelemben az az intézmény vehet részt, amely legalább három versenyzőt nevezett) a csapatok legjobb három játékosának összpontszáma alapján.

Nevezni április 25-ig lehet a MEFS honlapján, a versenykiírás pedig itt olvasható. Ez itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet, önkéntesnek pedig itt jelentkezhettek.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS