Az év legjobbjait díjazták az egyetemi sportolók gáláján

Az év legjobbjait díjazták év egyetemi sportolója gálán

Még soha ennyi hallgató nem kapott díjat, mint a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség pénteki, év egyetemi sportolója idei gáláján az Uránia Nemzeti Filmszínházban. Több, mint 150 sportoló teljesítményét ismerték el a díjjal, és első alkalommal köszöntötték az év egyetemi parasportolóját is.

Olvasási idő: 4 perc

Az esemény rangjához méltó helyszínen, az Uránia Nemzeti Filmszínházban rendezte meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség az Év Egyetemi Sportolója díjátadó gáláját. A helyszínt a MEFS új tagszervezete, a Színház- és Filmművészeti Egyetem biztosította.

A Himnusz után prof. dr. Mocsai Lajos a MEFS elnöke köszöntötte a megjelenteket. Kiemelte, hogy ünnepelni kell, és van is mit, van kiket ünnepelni, hiszen példátlanul sikeres évet zárt a magyar egyetemi sport: “Idén rendeztük meg az első MEFOB-Fesztet Miskolcon, amivel remélhetőleg hagyományt is teremtettünk. 2024-ben pedig Európai Egyetemi Játékokat rendez Miskolc és Debrecen.” Megnyitó beszédében kitért a lengyelországi Lódzban megrendezett Európai Egyetemi Játékokra is, amely minden idők legjobb magyar szereplését hozta: “A házigazdák után a második legnagyobb delegációval, négyszáztizenhét fővel képviseltük az egyetemeket és egyben Magyarországot is. A 17 felsőoktatási intézményből érkezett magyar sportolók 47 éremmel tértek haza. A Testnevelési Egyetem az éremtábla negyedik helyén végzett, Magyarország pedig a képzeletbeli ranglista ötödik helyét szerezte meg.

Másodikként dr. Schmidt Ádám, a Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkára mondta el köszöntőjét. Beszédében kiemelte, hogy mennyire fontos az egyetemi sport kormányzati támogatása, mert tizennyolc éves korban rengeteg sportolót veszít a magyar sportélet. Az egyetem és a sport közösségépítő erejére támaszkodva azt szeretnék elérni, hogy visszacsábítsák a sporthoz azokat, akik a pályaválasztás miatt egy időre felhagytak vele, illetve tegyék vonzóvá azok számára, akik korábban nem sportoltak.

A kettős életpálya támogatását hangsúlyozta dr. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM), felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára, Hajós Alfrédot említve példaként, aki egyszerre volt sikeres tanulmányaiban és a sportban. Beszédében elmondta, hogy a KIM a MEFS-sel és a sportért felelős államtitkársággal együttműködve dolgozik az egyetemi sport fejlesztését célzó Hajós Alfréd-terven.

A hallgatók nevében Eszterhai Marcell, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának megválasztott elnöke köszöntötte a díjazottakat. Hangsúlyozta, hogy mindannyian példaképek, akik a tanulmányaik mellett is ilyen kiemelkedő sportsikereket értek el.

A gálát megtisztelte jelenlétével továbbá Szabó László MPB-elnök, dr. Mészáros János NVESZ-elnök, Fábián László MOB-főtitkár és dr. Szarka Gábor, az  SZFE-kancellárja is.

Az ünnepségen elismerték az év egyetemi sporteseményein (Európai Egyetemi Játékok, egyetemi világbajnokságok és világkupák, egyetemi Európa-bajnokságok) illetve a szakági világversenyeken dobogós helyezést elért sportolókat. Az Év Egyetemi Sportolója díjat – többek között –. a kajakos Lucz Anna (Budapesti Gazdasági Egyetem), az úszó Milák Kristóf (Edutus Egyetem), a vívó Pusztai Liza (Eötvös Loránd Tudományegyetem), az úszó és életmentő Verrasztó Evelyn (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem) és az uszonyosúszó Senánszky Petra (Debreceni Egyetem) is kiérdemelte.

Díjazták az egyetemek közötti MEFOB-pontverseny dobogósait is. Az 1000  hallgatóra eső pontszám alapján nagy fölénnyel győzött a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, míg az abszolút pontversenyben a Pécsi Tudományegyetem hallgatói végeztek az élen.

Az Év Egyetemi Sportolója Gálán díjazottak teljes névsora itt olvasható.

2021/2022 tanévi MEFOB pontverseny 1.000 fő hallgatóra eső pontszám alapján:

  1. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 1933,89 pont
  2. Nemzeti Közszolgálati Egyetem  285,99 pont
  3. Eszterházy Károly Katolikus Egyetem 145,85 pont

Különdíjak (összpontszám alapján):

  1. Pécsi Tudományegyetem 1982,5 pont
  2. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 1968,7 pont
  3. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem   1169,5 pont

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás: MEFS
Fotó: MEFS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn