Az Óbudai Egyetem rektora a sport és a tudomány találkozásáról nyilatkozott

Az Unisport Podcastben kiderül, hogy műszaki és reál képzettséggel, háttérrel is határozottan sokat lehet tenni a sporttudományért. Sőt!

Április 1-jén, pénteken újabb nagyszabású rendezvénynek ad otthont a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem: a Tudományos Parkok Nemzetközi Szövetsége, az IASP ugyanis Budapesten rendezte európai divíziójának egynapos műhelytalálkozóját. Az eseményen Prof. Dr. Kovács Levente is részt vett, aki elismert kutató, de emellett rendszeresen sportol is, fut, igaz, most éppen sérült.

Talán nem köztudott, de a villamos- és egészségügyi mérnök végzettségű Kovács Levente kutatási területe a modern irányításelméletre és élettani szabályozásokra (elsősorban diabétesz és rákkutatás) fókuszál, amelyek keretében több mint 350 nemzetközi folyóirat cikket és referált nemzetközi konferencia cikket publikált. Számos külföldi konferencia szervezője és meghívott vagy plenáris előadója. Több nemzetközi folyóirat bírálója – irányításelmélet és egészségügyi mérnöki tématerületen. Emellett az Óbudai Egyetem a tudományos és innovációs parkok területén a rektor vezetésével igen aktív, ami – mint Mezei Dániel beszélgetéséből, az Unisport-podcastban kiderül – a sport szempontjából is fontos lehet.