Az ország legjobb evezősei és sárkányahajósai szállnak vízre a hétvégi Dunai Regattán

Igazi fesztiválhangulat, no meg izgalmas sárkányhajó- és evezősverseny várja a kilátogatókat az október 1-i Dunai Regattán, amelyet a folyó Parlament és a Műegyetem közötti szakaszán rendeznek meg.

A Magyar Sárkányhajó-szövetség és a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) közös rendezésű eseményét legutóbb 2018-ban rendezték meg, így nem csoda, hogy óriási várakozás előzi meg a hazai felsőoktatási intézmények legjobb evezős és sárkányhajós csapatait felvonultató versenyt, a Dunai Regattát.

A sárkányhajósok futamában igazi esélyesként száll vízre az utóbbi három kiírás győztese, a TF csapata, amelyet Borhi Mihály, a TFSE marketing- és kommunikációs vezetője állított össze az idei versenyre.

“Szeptember elején meglepetésként ért bennünket a hír, hogy idén újra lesz Dunai Regatta – mondta Borhi Mihály. – Az egyetem és a TFSE részéről felkértek, hogy állítsak össze egy ütőképes egységet. A csapat létrejöttét követően beszéltem korábbi sikereink kovácsával, Guttin Áronnal, hogy vállaljon el minket, és segítsen felkészülni a versenyre. Áron igent mondott, azóta pedig minden héten négy alkalommal készültünk együtt a TF római-parti vízitelepén, illetve a szakmában legendaként emlegetett Szabó Miklóssal az U-öbölben.”

A sárkányhajósok viadalában 11 egyetem, a BCE, a BME, az ELTE, a KRE, a TF, az NKE, a PE, a PTE, a SE, a SZIE, az SZTE és a Színház és Filmművészeti Egyetem legjobbjai csapnak össze a nemes trófeáért.

Az evezősöknél kilenc felsőoktatási intézmény, a BCE, a BME, az ELTE, az ÓE, az SE, a SZIE, az SZTE, a Belgrádi Egyetem és természetesen a TF legjobbjai küzdenek meg az elsőségért. A viadal legfőbb esélyese az idén világbajnoki címet szerzett PTE, 2018 győztese, a Széchenyi István Egyetem, illetve a legutóbbi kiírás ezüstérmese, a TF.

„Kilenc meglehetősen erős egység indul az idei regattán – kezdte az értékelést Alföldi Zoltán, a Győri Atlétikai Club evezős szakosztályának edzője. – Betegség miatt sajnos nem lehet ott a Széchenyi István Egyetem hajójában két kulcsemberünk. Kemény előfutamra számítok, amelyből szeretnénk bejutni a döntőbe, és érmes helyen végezni. A SZIE mellett a TF és a BME egységét tartom a legesélyesebbnek a győzelemre.”

A kétnapos rendezvényt remek kísérőprogramok varázsolják még élvezetesebbé. A kilátogatók több sportágat és mozgásformát is kipróbálhatnak, többek között a teqballt, a 3×3 kosárlabdát, a szkandert, a sportmászást, a röplabdát, a kerékpározást, a strongman- és cross challenge-t, illetve e-sport is, valamint részt vehetnek kerekasztal-beszélgetéseken és könnyűzenei koncerteken is.

A fesztiválhahgulatról is gondoskodnak a szervezők. Színpadra lép több neves hazai előadó, mint Beton.Hofi, Manuel, és Dr Brs & Friends-KKevin, Bruno x Spacc, Király Viktor, Farkasházi Réka, a Tintanyúl és zárásként Rácz Gergő.

Fotó: mozgasvilag.hu