Baji Balázs: Fontos üzenete van a Magyar Parasport Napjának

Unisport Podcast az állatorvos végzettségű, világbajnoki bronzérmes, Universiade-bajnok korábbi kiváló atlétával, Baji Balázzsal.

Hallgatási idő:
7,3 perc

Ahogy arról korábban a MEFS felületein beszámoltunk, idén a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség közreműködésével a felsőoktatási intézmények is csatlakoznak a február 22-én megrendezendő Magyar Parasport Napjához, jelentette be Mocsai Lajos a MEFS elnöke.

Az Országgyűlés 2017 decemberében egyhangúlag szavazta meg a Kulturális Bizottság ötpárti kezdeményezését, hogy minden évben február 22-én ünnepeljük a Magyar Parasport Napját. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) minden évben kiválasztja nagykövet párosát, akik feladata képviselni a hazai parasport mozgalmat és minél több emberhez eljuttatni a fogyatékossággal élők fontos szerepét a társadalmunkban. Idén Ekler Lucát, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatóját, paralimpiai bajnok távolugrót, az Év Egyetemi Sportolóját (2021, 2019) és dr. Baji Balázs világbajnoki bronzéremes és Universiade-bajnok gátfutót, a 2017-es Év Egyetemi Sportolóját választották a szép feladatra.

A február 7-i, a Magyar Parasport Napjának alkalmából tartott sajtótájékoztatón a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke Szabó László megköszönte a MEFS és MET (Magyar Edzők Társasága) támogatását, valamint kiemelte a Magyar Parasport Napja két nagykövetének szerepét, akik gondolkodás nélkül vállalták el ezt a nemes felkérést. „Hálás vagyok, ha a sportolók nem felejtik el, honnan jöttek. Ez Luca és Balázs esetében is így van, mivel büszkén vállalják mindazt az ügyet, amit a parasport mozgalom fejlesztéséért képviselünk.” A szervezet vezetője kifejezte büszkeségét, amiért ilyen sokan állnak be a Magyar Parasport Napja mögé támogatóként, hiszen úgy gondolja, ennek is köszönhető a programok listájának bővülése.

Baji Balázs: Fontos üzenete van a Magyar Parasport Napjának

„Mindenki számára erkölcsi feladat a fogyatékossággal élő emberek támogatása akár sportról, akár a mindennapi életről, tanulásról vagy munkavégzésről van szó. A hétköznapi életben helytálló, valamint a felsőoktatási intézményekben hallgatóként, a kihívásoknak megfelelő, fogyatékkal élő embertársaink motivációként, példaként is szolgálhatnak ép társaik számára. A MEFS támogatja, hogy az egyetemeken széles körben elérhetőek legyenek a parasportok is, mely lehetővé teszi a fogyatékossággal élő hallgatók sportolását intézményen belül, továbbá biztosítani kell a parasportolók számára a kettős életpálya nyújtotta lehetőségeket”  – hangsúlyozta Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elnöke.

Baji Balázs, a Magyar Parasport Napjának egyik nagykövete Mezei Dániellel beszélgetett az Unisport Podcastban az esemény fontosságáról.

Szöveg: Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség, Unisport
Fotó: Getty Images, mefs.hu