Bajnoki címeket ünnepel a MEAFC

A Miskolci Egyetem sportegyesületének férfi röplabdacsapata megnyerte az NB I-et és készülhet az Extraligára, míg a férfi kosárlabda-csapata 0-2-es hátrányból felállva nyerte meg az NB I/B Zöld csoportjának fináléját a Budafok ellen, így feljutott a másodosztályt jelentő NB I/B Piros-csoportjába.

Nagyszerű szezont tudhat maga mögött a Miskolci Egyetem férfi röplabdacsapata, amely története során először szerepelhet a legmagasabb osztályban, az Extraligában. Az alapszakaszban még csak harmadik volt a miskolci együttes, majd a középszakaszban élre tört a korábban a GreenPlan-VRCK-ban röplabdázó Árva Milán, valamint Komlósi Márk vezetésével. A rájátszásban sikerrel vették az elődöntőt a Dág KSE ellen, így következhetett a Vidux-Szegedi RSE elleni döntő. Az első meccset hazai pályán még a szegediek nyerték 3:2-re, ám ettől kezdve a MEAFC diktált: egy hazai 3:0-val kiegyenlítettek, majd Szegeden ötszettes drámában a vezetést is megszerezték. Ez el is döntötte a finálét, hiszen az újabb miskolci mérkőzésen már magabiztosan, 3:0-ra nyert a MEAFC, így jöhetett a jól megérdemelt ünneplés. A csapat vezetőedzője a klub honlapjának nyilatkozva elmondta, hogy a sikert elsősorban a csapategységnek köszönhetik, valamint annak, hogy jól sült el a szezon kezdetén elindított fiatalítás. A kezdeti döccenők után a középszakaszra összeállt a csapat, amely az esélyesség terhét is elbírta, és megérdemelten lett bajnok.

Bajnoki címeket ünnepel a MEAFC

Már egy évvel ezelőtt is majdnem sikerült a feljutás a MEAFC férfi kosárlabda-csapatának, ám akkor ötödikként zárt. Ezúttal azonban összejött minden, a mumus győrieket verték a negyeddöntőben, ami dr. Váczi Péter vezetőedző szerint már előrevetítette, hogy lehet még keresnivalójuk. A SMAFC elleni elődöntőt 3-1-gyel abszolválták, így jöhetett a Budafok elleni döntő. Két szoros mérkőzésen a budafokiak győztek, így a MEAFC-nak mindenképpen győznie kellett Budafokon. Csák Bence vezetésével és 23 pontjával a miskolciak könnyedén nyerték a meccset így megmaradt a remény a bajnoki címre. A hazai mérkőzésen sem volt kérdés a győzelem, így az újabb budafoki meccsen dőlt el a bajnoki arany sorsa. Ha nehezebben, de ezt is megnyerték a miskolciak, akik ezzel az NB I/ Zöld csoportjának bajnokai lettek, ősszel pedig már az NB I/B Piros csoportjában, azaz a másodosztályban folytathatják szereplésüket. A vezetőedző, dr. Váczi Péter így értékelt a mérkőzés után: „Azt gondolom, hogy az a csapat, amely 0-2-ről meg tudja fordítani a döntőt, megérdemli, hogy a párharcot győztesként fejezze be. Nagyon nagy meló volt, nagyon sok energiát raktunk bele, egy pillanatra sem adtuk fel, és talán ez, meg erőnlétünk eredményezte, hogy most bajnokcsapatot ünnepelhetünk. Nemes küzdelem volt egy rettentően jó ellenféllel szemben, amely szintén kitette szívét-lelkét pályára, kevesen múlott a győzelmünk. Nagyon büszke vagyok a srácainkra, gratulálok nekik, óriásit melóztak! Köszönöm azoknak, akik végig mellettünk álltak és akik a zavartalan hátteret megteremtették!

Bajnoki címeket ünnepel a MEAFC

Megőrizte másodosztályú tagságát a MEAFC futsalcsapata, ami annak fényében óriási siker, hogy az alsóházi rájátszást utolsó helyen kezdte, valamint a csapat nagy része kicserélődött, és Cservenyák Ádám személyében új edző vette át az együttes irányítását. Vezetésével a gárda összekapta magát, és egy ötmeccses győzelmi sorozattal sikerült elérnie a bentmaradást.

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás: MEAFC