Balogh Eszter és Kardos Gergely is triplázott a hétvégi testépítő és fitnesz MEFOB-on

Három aranyérmet szerzett a vasárnap megrendezett felnőtt, junior és egyetemi testépítő és fitnesz országos bajnokságon az Arnold Classic-győztes METU-s Balogh Eszter és a BGE-s Kardos Gergely.

Október 2-án, vasárnap rendezték a felnőtt, junior és egyetemi testépítő és fitnesz országos bajnokságot. A MEFOB-versenyen összesen három kategóriában nyolc hazai felsőoktatási intézmény 11 hallgatója indult el.

Pódiumra állt többek között a junior Európa-bajnoki bronz-, illetve junior-világbajnoki ezüstérmes, Arnold Classic-győztes Balogh Eszter (METU), a férfiaknál pedig az Európa-bajnoki harmadik, vb-ezüstérmes Kardos Gergely (BGE).

A remek hangulatú, családias versenyen papírforma-eredmény született. A nőknél Balogh Eszter nyerte a fitneszkategóriát, míg a bikinikategóriában a PTE-s Magó Ivett végzett az élen az SZTE-s Dudás Natália és a BGE-s Nagy Petra előtt.

„Köszönöm mindenkinek a támogatást, a sok kedves szót és elismerést! Köszönöm mindenkinek, aki mellettem áll és nekem szurkol! Tizennégy nap múlva következik a világbajnokság” – írta Balogh Eszter Facebook-oldalán.

A férfiaknál csak men’s physique kategóriában rendeztek versenyt, amelyet a fent említett Kardos Gergely (BGE) nyert meg. Az ezüstérem az NKE-s Darócz Sámuelnek jutott, míg a bronzot a DE-s Bucz Bálint vihette haza.

A MEFOB-cím mellett Balogh Eszter és Kardos Gergely másik kettőt is begyűjtött vasárnap: Balogh a junior és felnőtt acrobatic fitnessben, míg Kardos a junior és felnőtt men’s physique-ben is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint Balogh Eszter harmadmagával képviseli hazánkat a fitneszvilágbajnokságon, amelyet október 18. és 23. között rendeznek a dél-koreai Jenjuban. Kardos Gergelyre is nemes feladat vár, hiszen a junior-világbajnok Nyircsák József mellett ő utazhat a november 2. és 7. között sorra kerülő Santa Susanna-i világbajnokságra.

A magyar egyetemi és főiskolai testépítő és fitnesz országos bajnokság végeredménye (Budapest, 2022. október 2.)

Fitnesz

1. Balogh Eszter (Budapesti Metropolitan Egyetem)

Bikini

1. Magó Ivett (Pécsi Tudományegyetem)