Battai Sugár Katinka kardvívó fotójával a címlapon jelent meg a DE kiadványa

A magyar női kardcsapattal idén világbajnokságot nyert Battai Sugár (Debreceni Egyetem) fotója mosolyog ránk az Egyetemi Élet friss számának címlapján.

Magyar italokat és ételeket, például pálinkát, pogácsát, töltött káposztát és rétest kóstolhattak meg az Erasmus-program keretében a világ minden tájáról a Debreceni Egyetemre érkezett cserediákok az intézmény aulájában a félév első hetének zárásakor tartott ünnepélyes üdvözlő vacsorán. A DE Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottságának Nemzetközi Irodája és az Erasmus Student Network Debrecen szervezésében tartott estet a Szeredás Népzenei Együttes műsora nyitotta meg.

Rendhagyó páros interjúval jelentkezik ezúttal a „Fedezd fel Debrecen utcáit!” című sorozat. Az Egyetemi Élet hasábjain már több ízben bemutatott Harangi Attila építészmérnök és Löki Viktor biológus-fotóssal annak kapcsán beszélgetnek, hogy nemrég megjelent közös, „Debreceni cívisházak és lakóik nyomában” című kötetük. A szerzőpárost nemcsak a könyv születéséről, jelentőségéről, hanem arról is kérdezték, mit jelent számukra Debrecen és a cívis lét.

A Zöldebbítő rovatban arról számol be a lap, hogy egy ember átlagosan egy kilogramm hulladékot termel naponta. Ez csekély mennyiségnek tűnik, ám az emberiség 7,5 milliárdos létszámával felszorozva iszonyú tömeget jelent. Az ezzel foglalkozó cikkből egyebek mellett megtudhatjuk, hogy szelektív hulladékgyűjtés során melyik színű konténerbe milyen hulladékot lehet beledobni.

A Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke október 10-12. között újra ellátogatott Noszvajra, a síkfőkúti Soó Rezső Kutatóházba. A program célja most is az volt, hogy három napon át a kommunikációnak és a médiatudományi szakmának szenteljék az időt oktatók és hallgatók. A csapatépítő szakmai program részleteiről is tudósít az Egyetemi Élet új száma.

Aranyérmet szerzett a nyári kairói világbajnokságon a Battai Sugár, Katona Renáta, Pusztai Liza, Szűcs Luca összeállítású magyar női kardválogatott. A győzelemmel sporttörténelmet is írtak, a világbajnokságok történetében először végzett első helyen magyar csapat a női kard szakágban. A siker részleteiről a február óta a DEAC-ban vívó Battai Sugár és edzője, Dávid László számolt be a lap újságírójának.

A sportoldal egy másik cikkéből az is kiderül, hogy megtartották a 2022/23-as Buzánszky Jenő labdarúgó egyetemi kupa megnyitóját és sorsolását. Újra rekordszámú, 109 csapat nevezett az eseményre, és ezúttal is megrendezik a női divízió mérkőzéseit is. A Magyar Sportújságírók Szövetsége és az M4 Sport a kupát tavaly az Év szabadidős sporteseményévé választotta.

Az Egyetemi Élet friss száma ide kattintva olvasható.

Szöveg: Márványkövi Ferenc, unideb.hu
Fotó: unideb.hu