Bemutatták a 3×3-as kosárlabda Eb-érmeit

Bemutatták a 3x3 Eb-érmeit

Elkészültek a szombaton kezdődő Európai Egyetemek 3×3-as Kosárlabda-bajnokságának érmei. A csillogó kollekció darabjai tökéletes összhangban vannak az esemény hivatalos logójával, amelynek alapötletét Debrecen fontos jelképei ihlették.

A nemzetközi sportviadal a jövő évi Európai Egyetemi Játékokra (EUG) felkészülés jegyében, július 15-én kezdődik. A Debreceni Egyetem szervezőbizottságának munkája már a célegyenesben jár. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy már az érmek is megérkeztek a DE Sporttudományi Intézetébe.

Pöszmet Tibor, a szervezőbizottság grafikáért is felelős tagja elárulta, mely jelképek adtak ihletet a logó, illetve az érmek megálmodásához.

„A Debreceni Virágkarnevál a város egyik ikonikus eseménye, túlzás nélkül állíthatjuk, hogy világszerte elismert és rendkívül népszerű. Nyáron Debrecenben szinte minden a színpompás virágokról és a pezsgő vidámságról szól. A város nevével összefonódott az egyetemisták egyik kedvenc sportága, a 3×3-as kosárlabda is. A harmadik jelkép pedig nem lehetett más, mint a magyar zászló, így álmodtuk meg ezt a virágszirmokra épülő, piros-fehér-zöld és kosárlabdaszínű logót” – fejtette ki.

A szervezőbizottság nagyszerű visszajelzéseket kapott a logóról, így nem is volt kérdés, hogy alakját és színeit egy az egyben adaptálni lehet a legjobbakra váró érmek elkészítéséhez is. Ennek eredményeképpen született meg a háromszor húsz darabból álló arany-ezüst-bronz kollekció.

Mint arról korábban írtunk, július 15. és 19. között Debrecen lesz a házigazdája az Európai Egyetemek 3×3-as Kosárlabda Bajnokságának, amely a jövő nyári hazai rendezésű Európai Egyetemi Játékok főpróbája is egyben.

A debreceni tornán 35 európi egyetem 16 női és 24 férficsapatámnak szurkolhatunk, közöttük több magyar alakulatnak is. A házigazda Debreceni Egyetem mind a női, mind a férfi versenyekben részt vesz, csakúgy, mint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Corvinus férficsapattal indul, míg a nők versenyében a Széchenyi István Egyetem és a Miskolci Egyetem képviseli a magyar színeket.

A meccsekre a belépés díjtalan, a szurkolókat 600 fős lelátó és alighanem nagyszerű hangulat várja a Debreceni Egyetem csaknem százévéves főépülete előtti téren.

Szöveg: Márványkövi Ferenc, DE Sajtóközpont – PKZs
Fotó: