Beteg gyermekeken segít Kapás Boglárka

Kapás Boglárka, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója is nagykövete lett a súlyos beteg gyermekeken segítő „Amigos a gyerekekért” alapítványnak.

Világ- és Európa-bajnok úszónk, Kapás Boglárka is csatlakozott azokhoz sportolókhoz, akik társadalmi felelősségvállalásuk részeként valamilyen jó ügyet igyekeznek szolgálni.

A világklasszis sportoló – aki az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológus hallgatója –, nemrég felkérést kapott, hogy csatlakozzon a súlyos beteg gyermekeken segítő “Amigos a gyerekekért” nevű alapítvány nagyköveteihez. Mindezt közösségi oldalán jelentette be, hozzátéve, hogy az adakozók között az általa aláírt úszósapkát és pólót, illetve a tokiói olimpia falujában nyert kitűző készletét sorsolják ki.

Kapás Boglárka a tokiói nyári játékokon 4. lett 200 méter pillangón, ami miatt rendkívül elkeseredett, de most úgy tűnik, jótékonykodással igyekszik feledtetni csalódását.  Még október elején csatlakozott a Nem adom fel! alapítvány jótékonysági aukciójához, amelyen az idei Európa-bajnokságon hordott szerencsehozó kabaláját, az úszósapkáját ajánlotta fel megvételre. Mint ismert, Kapás Boglárka egy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyert az idei budapesti vizes Eb-n.

Ami az „Amigos a gyerekekért” alapítvány támogatását illeti, eddig 54 000 forint adomány gyűlt össze. A kampány 2021. október 31-ig tart, és aki segíteni szeretne a beteg gyermekeken, az alábbi linkre kattintva teheti meg felajánlását.

Kép: Kapás Boglárka Facebook-oldala