BME-fölénnyel ért véget a tájékozódási futó MEFOB

Remek versenyeket és helyenként kiélezett küzdelmeket hozott az őszi Spartacus-kupa keretében megrendezett tájékozódási futó MEFOB. A férfiak csapatversenyében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) megvédte tavalyi elsőségét, a nőknél azonban a Debreceni Egyetem (DE) állhatott a dobogó legfelső fokára, megfosztva ezzel a Semmelweis Egyetemet (SE) bajnoki címétől. Az intézmények összesített versenyét a BME nyerte, ráadásul óriási fölénnyel.

Olvasási idő: 2,5 perc

Idén a Fejér megyei Gánt község melletti Öreg-tölgyeknél rendezték meg a tájékozódási futó MEFOB-ot, amelyre szép számú nevezés érkezett. A remek időjárási körülmények között lebonyolított versenyen a tavalyinál nagyobb mezőny, 19 intézmény 72 hallgatója és 14 tanára vett részt.

Szombaton az egyéni küzdelmekkel kezdődött a MEFOB. A várakozásoknak megfelelően a nőknél nagy fölénnyel nyert a Semmelweis Egyetem (SE) hallgatója, a tavalyi MEFOB ezüstérmese, Mérő Dominika, míg a második helyen Kézdy Borbála (SZTE), a harmadikon pedig Szilágyi Emese (DE) ért célba a 7,9 kilométeres, 13 ellenőrzőpontot magában foglaló versenyen.

Valamivel szorosabb küzdelmet és papírforma-végeredményt hozott a férfiak egyéni viadala, elsőként ugyanis a Testnevelési Egyetem (TE) hallgatója, a szeptemberi junior-világbajnokságon három érmet szerzett Jónás Ferenc futott át a célvonalon a BME-s Nagy Péter és az ugyancsak „műszakis” Divin Péter előtt a 11,3 kilométeres, 16 ellenőrzőpontos futamon.

Az oktatók versenyét a férfiaknál (hét induló) az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) tanára, Fehér Ferenc, a nőknél (hét induló) a Pécsi Tudományegyetem (PTE) munkatársa, dr. Zelena Dóra nyerte.

A kétnapos verseny második napján a kétfős, svájci típusú pontgyűjtő csapatversenyre került sor, amelyen 33 csapat állt rajthoz. A férfiaknál a BME 1. számú csapata (Schauermann Barnabás, Kálmán Erik) több mint egy perc előnnyel ért célba a BME 3. számú csapata (Divin Péter, Nagy Péter) és hat perccel a Miskolci Egyetem (Jacsó Barnabás, Harkonen Tommi) kettőse előtt.

A nőknél a Debreceni Egyetem (Szilágyi Emese, Szilágyi Iringó) szoros küzdelemben mindössze 16 másodperces előnnyel diadalmaskodott a Semmelweis Egyetem (SE) (Mérő Dominika, Horváth Hanga) felett. A harmadik helyen – mindössze hét másodperccel lemaradva a második mögött – a BME (Zacher Noémi, Mantuano Eszter) csapata végzett.

„A férfiaknál nem az volt a meglepetés, hogy a BME nyert, hanem az, hogy melyik duettje – nyilatkozta Lengyel Ádám, a verseny főszervezője. – Sokak szerint a második helyen végzett Divin Péter, Nagy Péter páros számított nagy esélyesnek. Versenyen kívül indult a Jónás Ferenc, Kálmán Imola vegyespáros is, amely a férfiak küzdelmében a harmadik helyet szerezte volna meg, ami izgalmas és egyben remek teljesítmény. Ami a női csapatversenyt illeti, elképesztően szoros küzdelmet láthattunk, hiszen mindössze egy perc különbség volt az első négy helyezett között.”

Az egyetemek közötti összetett versenyben a BME végzett az élen 75,5 ponttal a 27 pontos ELTE és a 25,5 pontos Semmelweis Egyetem előtt.

BME-fölénnyel ért véget a tájékozódási futó MEFOB

A 2021-es  tájékozódási futó MEFOB végeredménye:

Női egyéni:

1. Mérő Dominika (SE), 63:21
  2. Kézdy Borbála (SZTE), 69:33
  3. Szilágyi Emese (DE), 70:51

Férfi egyéni:

1. Jónás Ferenc (TE), 79:50
  2. Nagy Péter (BME), 81:51
  3. Divin Péter (BME), 87:06

Női csapatverseny:

1. Debreceni Egyetem (Szilágyi Emese, Szilágyi Iringó), 38:06
  2. Semmelweis Egyetem (Mérő Dominika, Horváth Hanga), 38:22
  3. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Zacher Noémi, Mantuano Eszter)

Férfi csapatverseny:

1. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Schauermann Barnabás, Kálmán Erik), 40:27
  2. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Divin Péter, Nagy Péter), 41:33
  3. Miskolci Egyetem (Jacsó Barnabás, Harkonen Tommi), 46:51

Női oktatók versenye:

1. Dr. Zelena Dóra (Pécsi Tudományegyetem), 37:55
  2. Dr. Kiss-Geosits Beatrix (Eötvös Loránd Tudományegyetem), 43:38
  3. Hajas Csilla (Eötvös Loránd Tudományegyetem), 44:58

Férfi oktatók versenye:

1. Fehér Ferenc (Eötvös Loránd Tudományegyetem), 37:04
  2. Kovács Gábor (Eötvös Loránd Tudományegyetem), 38:31
  3. Barát János (Pannon Egyetem), 45:19

Egyetemek közötti összesített pontverseny:

1. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, 75,5 pont
  2. Eötvös Loránd Tudományegyetem, 27 pont
  3. Semmelweis Egyetem, 25,5 pont

Az egyéni verseny végeredménye itt, a csapatversenyé pedig itt olvasható.

Szöveg: Márványkövi Ferenc, Magyar Tájfutó Szövetség
Fotó: Máthé István