BME-s és SZTE-s sikerek a súlyemelő MEFOB-on

A tizenhárom egyetem harminc versenyzőjét felvonultató súlyemelő MEFOB-on a Szegedi Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem adta a legtöbb versenyzőt.

Nem csak Miskolcra és a MEFOB Fesztre figyelt hétvégén az egyetemi sportvilág, hiszen most rendezték a súlyemelők egyetemi-főiskolai országos bajnokságát a szokott helyen, a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem I. számú tornatermében. A legtöbb versenyzőt a BME delegálta, de többen érkeztek a Szegedi Tudományegyetemről és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemről is.

Nyolc súlycsoportban volt induló a női mezőnyben, többségében kategóriánként egy-egy, mindössze két súlycsoportban, a 64 és 76 kg-ban került sor vetélkedésre. Előbbiben Horváth Ágnes (ELTE) és Breitner Vivien (METU) küzdött egymással, melyet a METU hallgatója nyert meg, aki szakításban és lökésben is felülmúlta ellenfelét. Ráadásul 158 kg-os összteljesítménye a legjobb volt a mezőnyben. A 76 kg-osok között Blaszák Lilla Gréta (NJE) és Buruzs Réka Jázmin (SZE) csatájában mindössze 1 kg döntött az utóbbi javára, így a győri hallgató nyakába került az aranyérem. Vetélytárs nélkül is nagyszerűen teljesített a 81 kg-os súlycsoportban Juhász Anna Csilla (BME) és az 59 kg-os súlycsoportban Illés Dóra Lilla (MTSE): mindkét hallgató 150 kg-os összteljesítménnyel zárt.

A korábbiakhoz hasonlóan ezúttal is a férfiak voltak többen, akik hét súlycsoportban mérték össze az erejüket, mindössze az 55 és 67 kg-ban indult egy versenyző. 73 kg-ban Bojti Vilmos Marcell (MTSE) 264 kg-os, nagyszerű összteljesítménnyel szerezte meg az aranyat, a szintén MTSE hallgató Kusai Kristóf Erik előtt. 81 kg-ban a már többszörös egyetemi bajnok Nagy Noel (SZTE) a nap legjobb teljesítményével, 280 kg-mal lett első. Szoros csatát hozott a 89 kg-osok mezőnye is, ugyanis mindössze 3 kg döntött Nagy Dániel (MATE) javára Orosz Péterrel (BME) szemben. A két legnehezebb súlycsoportban (96 és 102 kg) a BME hallgatói voltak a legjobbak Prohászka Kristóf (96 kg) és P. Nagy Bálint (102 kg) is meggyőző fölénnyel nyerte a súlycsoportját.

A teljes eredménysort a MAFC Súlyemelő Szakosztályának honlapján találjátok!

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MAFC Súlyemelő Szakosztály