Budapest legújabb futóversenyével tért vissza a KEK

A koronavírus járvány miatt 2021-ben március helyett október 14-16. között rendezte meg a BEAC és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem a Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját. Az 12. alkalommal szervezett eseményre a budapesti és vidéki egyetemek mellett többen érkeztek Erdélyből, a Vajdaságból, Kárpátaljáról és a Felvidékről is.

A Kárpát-medencei Egyetemek Kupája megnyitójára október 14-én került sor az NKE campusán. Az eseményen megjelent Dr. Koltay András, az NKE rektora, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság és a Magyar Sakk Szövetség elnöke, a BEAC alelnöke, Murai László, a HÖOK elnöke, valamint Kovacsics Anikó, a Ferencvárosi Torna Club 141-szeres magyar válogatott kézilabdázója.

Kelemen Hunor a KEK védnökeként üzent a résztvevő egyetemistáknak, hogy „végső soron a Kárpát-medencei magyar egyetemisták, a mi közösségeink nyernek azzal, hogy a fiatalok részt vesznek ezen a kupán, amelynek nemcsak hagyománya, hanem jövője is van.

A Ferencvárosi Torna Club az esemény szakmai partnereként aktívan szerepet vállalt a KEK szervezésében. Jegyeket biztosított a kézilabda BL, valamint a labdarúgó bajnoki mérkőzésekre. Emellett a hallgatókat vezetett túrákon kísérték végig a Groupama Arénában és a Fradi Múzeumban, illetve az FTC sportolói részt vettek a sporteseményeknek.

A multisportesemény az asztalitenisz, kosárlabda, röplabda, labdarúgás és futsal mellett idén először egészült ki futóversennyel.  Az I. KEK Run főtámogatója az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. volt. A rajthoz állt több száz futó soraiban felfedezhettük többek között az FTC színeiben Kazi Tamás 34-szeres magyar bajnok középtávfutó, olimpikont, Verrasztó Dávid kétszeres világbajnoki ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok úszót, olimpikont, Gulyás Michelle világbajnoki bronzérmes, junior Európa-bajnok, olimpikon öttusázót, valamint Farkas Dárius hatszoros magyar bajnok hosszútávfutót is. A versenyt 5,5 km-en és 10 km-en a férfiaknál Kovács Attila (SZoESE), a nőknél 5,5 km-en Erdélyi Katinka (BEAC), míg 10 km-en Tüttő Júlia (BEAC) nyerte.

A 2021-as labdarúgótorna az ELTE-BEAC Pluhár Istvánról elnevezett pályáján kezdődött egy ikonikus BEAC–Műegyetemi FC párharccal. A rangadót a Műegyetemi FC nyerte 6-2-re.

A kosárlabdatornán a nőknél a Közgáz SC és DSK, míg férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem állhatott a dobogó legfelső fokára. A negyedik alkalommal megrendezett röplabdatornán a nőknél és a férfiaknál is az ELTE emelhette magasra az első helyezésért járó vándorkupát. Az öregdiákoknál pedig az erdélyi Sepsi 08 csapata aratott fényes sikert.

A futsaltorna döntőjének kezdőrúgását Lovász Tamás, az MLSZ Budapesti Igazgatóságának vezetője végezte el. A mérkőzést a Debreceni Egyetem és a Testnevelési Egyetem játszotta, a sokáig kiélezett összecsapást a budapestiek nyerték meg 4-1-re.

A Testnevelési Egyetem csapata, miután megszerezte a vezetést, végig magabiztosan uralta a mérkőzést. Az első félidőt követően a Debreceni Egyetem csapata szépített, ám ezt követően a TFSE további gólokkal biztosította be győzelmét. A félidőben az BEAC cheerleadercsapata színes bemutatóval szórakoztatta a közönséget.

A hagyománnyá vált jótékonysági gyűjtést idén is megtartották a Kárpát-medencei Egyetemek Kupáinak szervezői. A résztvevők nehéz körülmények között élő kárpátaljai gyermekeket támogatnak idén is, így a Munkácsi 3. számú II. Rákóczi Ferenc Középiskola diákjai számára gyűjtöttek sportfelszereléseket és adományokat.

Az eseményt számos szervezet támogatta határon innen és túl, nekik is köszönhetően sikerült ilyen nagyszerűen megrendezni a Kárpát-medencei sportoló egyetemisták seregszemléjét.

A soron következő 13. KEK 2022. március első hétvégéjén újból közös sportolásra hívja, határok nélkül valamennyi magyar egyetem hallgatóit.

A 12. KEK-en készült összes fotó hamarosan elérhető a KEK Facebook-oldalán!

Az eredményeket itt találjátok!

Szöveg: BEAC, Janzsó Miklós
Fotó: BEAC