Címvédés a röplabda MEFOB-on: nőknél az MTSE, a férfiaknál a MATE lett újra bajnok

Címvédés a röplabda MEFOB-on

Válogatott játékosokkal a soraiban védte meg a bajnoki címét a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem férfi csapata a röplabda MEFOB kaposvári négyes döntőjén, míg a nőknél szintén a címvédő Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem együttese győzött.

A tavalyihoz hasonlóan ezúttal is Kaposvár volt a röplabda MEFOB négyes döntőjének helyszíne: ám az egyetemi sportcsarnok helyett ezúttal a Kaposvár Arénában és Városi Körcsarnokban mérkőztek meg a csapatok, ezúttal is szépszámú nézősereg előtt. Az eseményt megtisztelte jelenlétével dr. Gombos Péter, a MATE Kaposvári Campus főigazgató-helyettese, Boldog Zsolt a Testnevelési és Sport Intézet igazgatója, de ott volt Juhász Péter, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség főtitkára is. A kaposvári röplabdaklubok is képviseltették magukat: az 1. MCM-Diamant Kaposvári Női RC részéről Lacombe Zsófia sportigazgató, a Fino Kaposvár SE részéről pedig Víg Attila sportigazgató tekintette meg a mérkőzéseket.

Márpedig nagyszerű találkozókat láthattak az érdeklődők, hiszen a MATE együttesében ott voltak a felnőttválogatott játékosai (Bozóki Bence, Bögöly Gábor, Horváth Kristóf, Hubicska Patrik), de a többi együttesben is számos Extraliga- illetve NB1-es játékos lépett pályára.

Az egynapos tornán 4 női és 4 férficsapat vett részt. A Budapest Corvinus Egyetem, a MATE és az MTSE mind a női, mind pedig a férfi mezőnyben képviseltette magát. Rajtuk kívül a hölgyeknél a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a férfiaknál a Debreceni Egyetem jutott be a final fourba. A délelőtti elődöntőkön óriási küzdelmeket láthatott a szép számú közönség. A nőknél az első elődöntőben a MATE csapata a válogatott Szedmák Réka nélkül – aki Romániában vett részt Arany Európa Liga-mérkőzésen – nem tudta megszorongatni a Testnevelési Egyetem csapatát és 3:0 arányú vereséget szenvedett. A másik elődöntőben két hasonló erőkből álló együttes csapott össze. Közel kétórás csatában a BCE kerekedett felül, és 3:2-re győzte le a BME csapatát. A férfiaknál a favorit MATE 3:0 arányban simán verte a Debreceni Egyetemet. A másik ágon kiélezett mérkőzésen, a tapasztalt játékosokat felvonultató MTSE 3:1 arányban nyerte az elődöntőt a lelkes, és időnként szép játékot bemutató BCE-vel szemben.

Nem kevesebb izgalmat tartogattak a helyosztók: a MATE női csapatának játéka feljavult, így versenyre tudtak kelni a hosszabb kispaddal rendelkező BME együttesével, és hol az egyik, hol a másik csapat került előnybe. A végét a hazaiak bírták jobban, így a MATE szerezte meg a bronzérmet a nőknél. A férfiak bronzmérkőzésén szoros küzdelemben a Debreceni Egyetem 3:1-re verte a Corvinus Egyetem csapatát.

A női fináléban elképesztő izgalmak után – a 2. játszma 36:34-es állásnál fejeződött be –, az MTSE meg tudta védeni a címét, és 3:2-re diadalmaskodott a Corvinus Egyetemmel szemben. A férfi döntőben sokadszorra csapott össze a két gigász, a MATE és az MTSE együttese. A színvonalra ezúttal sem lehetett panasz, látványos labdamenetek követték egymást. Végül négy játszmában, fej-fej mellett haladva a MATE kerekedett felül, és 3:1 arányban győzött, megvédve ezzel a bajnoki címét.

Végeredmény:

Nők:

1. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
  2. Budapesti Corvinus Egyetem
  3. Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
  4. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Férfiak:

1. Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
  2. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
  3. Debreceni Egyetem
  4. Budapesti Corvinus Egyetem

A Röplabda MEFOB Final Four különdíjasai: