Címvédések a fallabda MEFOB-on

A profik versenyében az egyetemi világbajnokságot is megjárt Nagy Sára (BCE) és Nagy Simon (SZE) is megvédte bajnoki címét a fallabda MEFOB-on.

A Budapesti Corvinus Egyetem a City Squash Clubbal közösen rendezte immáron ötödik alkalommal a fallabdázók egyetemi-főiskolai országos bajnokságát (MEFOB), melyre ezúttal 14 egyetem 45 hallgatója, illetve oktatója nevezett öt kategóriában.

A népes női amatőr mezőnyben nyolcas táblán zajlottak a küzdelmek, ahol a sportág egyik fellegvárának számító Egyiptomból érkező Badr Faeeda (BME) egészen a döntőig menetelt, legyőzve közben a tavalyi bajnok Acél Andreát (PPKE). A döntőben Bartha-Boncz Nóra (EKKE) viszont már magabiztosan legyőzte egyiptomi ellenfelét, így ő lett a bajnok.

A profik mezőnyében a nőknél Laskai Vanda betegség miatt nem tudott elindulni, így az öt résztvevő körmérkőzéssel döntötte el a helyezések sorsát. Izgalmas mérkőzéseket játszottak a hölgyek, és a körbeveréseknek köszönhetően hárman álltak azonos pontszámmal, a szettarány azonban Nagy Sárának (BCE) kedvezett, aki ezzel megvédte címét. Második helyen Filyó Borbála (BGE) zárt, a bronzérmet pedig Harmath Eszter (BME) szerezte meg.

A férfiaknál hatan indultak, és magas színvonalú mérkőzéséken dőlt el az érmek sorsa. A címvédő Nagy Simon (SZE) magabiztos játékkal, szettveszteség nélkül nyerte meg a versenyt, mögötte Rózsa Barnabás (BCE) lett az ezüstérmes, míg a dobogó legalsó fokára Szebeni Péter (BME) állhatott fel.

A legnépesebb kategória ezúttal is az amatőr férfiaké volt, ahol egyenes kieséses rendszerben játszottak. A címvédés majdnem sikerült itt is, a tavalyi bajnok Hegedűs Krisztián (EKKE) ugyanis egészen a döntőig menetelt, ahol viszont a korábbi profi versenyző, juniorként viadalokat is nyert Lengyel Szilárd (BME) legyőzte őt. A dobogó legalsó fokára a Sebestyén Róbertet majd Bencsik Róbertet is kiejtő Vajas Máté (TF) állhatott fel.

A fallabdázás az egyetemi oktatók között is népszerű, amit mi sem bizonyít jobban, hogy tíz indulója volt az oktatók versenyének. A kieséses rendszerű küzdelemben idén is a két tavalyi finalista, Balázs Erik (PTE) és Sákovics Péter (ELTE) jutott a döntőbe, melyet a múlt évi győztes, Balázs Erik nyert meg. Először indult viszont a fallabda MEFOB-on Szűcs Balázs Árpád (BCE), aki Divéky Anna és dr. Soós István legyőzésével megszerezte a bronzérmet.

A versenyen készült fotókat a City Squash Club Facebook-oldalán találjátok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó és forrás: Magyar Fallabda Szövetség