Címvédések az ergo MEFOB-on

A nőknél Zsiros Janka (ELTE), a férfiaknál pedig Juhász Adrián (SZE) győzött, mindketten jobb időt húztak, mint egy évvel ezelőtt. A csapatversenyben a rendező Széchenyi István Egyetem egységei végeztek az első és második helyen, a dobogóra még a Pannon Egyetem gárdája fért fel.

Olvasási idő: 2 perc

Február utolsó hétvégéjén Győrben rendezték a 33. Magyar Evezős Ergométeres Országos Bajnokságot benne az egyetemisták versenyével és a diákolimpiával. Ezúttal sokan neveztek a viadalra: közel száz amatőr ült az evezőgéphez, a profiknál hatan versengtek a győzelemért a nőknél és a férfiaknál egyaránt.

A legnagyobb várakozás a férfi felnőtt mezőny futamát előzte meg, amelyben Szabó Márton (TF) a korábbi magyar csúcs megdöntésére készült. Bajnoki címéhez ezúttal sem fért kétség, ám 5:50:90-es ideje nem volt elég Haller Ákos 2004-ben húzott csúcsának (5:49:20) megdöntéséhez. Szabó az egyetemisták futamában azonban nem indult, így nem volt kérdés, hogy Juhász Adrián (SZE) meg tudja védeni a címét. A korábbi világ- és Európa-bajnok sportoló mögött Gerei Tamás (TF) és Hopp Márton Péter (BME) végzett.

Hatan szerepeltek a nők futamában, ahol szintén címvédést láthattunk: Zsiros Janka (ELTE) meggyőző fölénnyel győzte le klubtársát, Szili Dorinát (SZTE), a harmadik helyen pedig egy hazai versenyző, Fazekas Fanni (SZE) végzett. Zsiros Janka majdnem tíz másodpercet javított a tavalyi idején. A felnőtt mezőnyben sem volt messze az aranytól, ott ugyanis mindössze két másodperc döntött Preil Vivien javára. Szili Dorina pedig a női könnyűsúlyú felnőtt mezőnyben szerzett újabb ezüstérmet.

Az egyetemi csapatverseny győri fölényt hozott: a Széchenyi István Egyetem A jelű kvartettje (Szöllősi Balázs, Szigeti Roland, Juhász Adrián, Szabó Bence) nagy fölénnyel nyert az egyetem C jelű egysége (Kaczur Márton, Józsa Márton, Csiszár András, Oláh Máté) előtt. A bronzéremért viszont óriási volt a csata, a Pannon Egyetem (Hörömpöly Klaudia, Emeneth Petra, Bartha Dániel, Kálóczy Szebasztián) evezősei mindössze egy másodperccel előzték meg a MATE négyesét.

Az amatőrök között a Széchenyi István Egyetem hallgatói voltak ugyan többségben, ám az érmes helyezésekbe mások is beleszóltak: a nőknél megvédte címét Hörömpöly Klaudia (PE), a második helyezett Matkovits Veronika (SZE) lett, míg a szintén veszprémi Emeneth Petra (PE) zárt a harmadik helyen. A férfiaknál pécsi siker született Huth Balázs révén, második helyen Kovács Balázs (SZE) végzett, míg a bronzot a MATE hallgatója, Pataki Mátyás szerezte meg. A csapatversenyben a PTE „zsebelte be” az első és a második helyet is, a harmadik és negyedik pozícióban az NKE egységei zártak.

Népszerű volt az oktatók versenye: a nőknél Vajkai Edina (NKE) diadalmaskodott a győri oktatók előtt, a férfiaknál Kovács Richárd Ágoston (SZE) révén hazai siker született.

A teljes eredménysor az eRegatta oldalon olvasható, a versenyről készült képeket pedig a Magyar Evezős Szövetség Facebook-oldalán böngészhetitek.