Corvinus-siker az ergométeres MEFOB csapatversenyében

Az egyéni számokban Zsiros Janka (ELTE) és Juhász Adrián (SZE) győzött, az amatőröknél győri és veszprémi siker született.

Olvasási idő: 1,5 perc

Mosonmagyaróváron az Evezős Ergométer Országos Bajnoksággal együtt rendezték a MEFOB-ot, amelyen a teljes evezőstársadalom képviseltette magát. Az egyetemi sportolók összesen hét futamban bizonyíthattak. Kilenc egyetem hallgatói küzdöttek az érmekért: a legtöbbet a Széchenyi István Egyetem sportolói gyűjtötték be (1 arany, két bronz az első napról, és további 2 arany 3 ezüst és 2 bronzérem az amatőrök versenyéről).

Az egyetemi futamok közül az elsőként a nők ültek hajóba: itt az ELTE hallgatója, Zsiros Janka győzött, aki az U23-ban elért aranyérme után az egyetemisták között is a leggyorsabbnak bizonyult. Második helyen a könnyűsúlyú U23-as bajnok Szili Dorina (SZTE) végzett. A kategória ezüstérmese, Fehérvári Eszter (SZE) lett az egyetemi futam bronzérmese. Ott Anna (BME) hatodik lett az egyetemi futamban, de a felnőtt könnyűsúlyúak között az ő nyakába akasztották az aranyat.

A férfiak mezőnyében Juhász Adrián (SZE) és Papp Gergely (BME) vívott nagy csatát az aranyért, amelyet végül korábbi világbajnokunk, Juhász Adrián nyert meg. Csak tizedmásodpercek döntöttek a bronzéremről Mucsi György (EKE) javára az SZTE-s Szabó Gáborral szemben.

A napot az egyetemi csapatverseny zárta, melyet a Corvinus gárdája nyert meg, ezzel a legutóbbi ezüstje után idén sikerült az aranyat megszereznie. Tizedmásodpercre egyforma időt ment a második helyen a PTE és az SZE, mögöttük pedig az SZTE-s csapat érkezett.

A második napon az amatőrök között a hallgatók és az oktatók is megmutathatták mit tudnak: nőknél Hörömpöly Klaudia (PE) nyert Pfeffer Laura és Szabó Enikő (mindkettő SZE) előtt. A férfiaknál győri győzelem született Kovács Balázs révén, mögötte Rezi Bence és Bartha Dániel (mindkettő PE) végzett a második és a harmadik helyen. Az oktatóknál Borda Gréta (SZE) és Hegedűs Csaba (PE) volt a leggyorsabb.