Corvinus-siker az ultimate frizbi MEFOB-on

Tavaly épphogy lecsúsztak a dobogóról, ám idén egy nagyszerű fináléban győzték le a címvédő Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapatát.

Egyre népszerűbb Magyarországon az ultimate frizbi, amely ezúttal a MEFOB Feszten mutatkozhatott be: az esemény első két napján nagyszerű mérkőzéseket láthattak a kilátogatók. Jó reklám volt ez a frizbinek, amely nemcsak az olimpia, de a 2024-es Európai Egyetemi Játékok programjába is szeretne bekerülni, utóbbinak Debrecen és Miskolc lesz a házigazdája.

Négy egyetem hat csapata vett részt az ultimate frizbi MEFOB döntőjében, ahol előbb körmérkőzésekkel döntöttek a helyezésekről, majd ezután jöhettek a helyosztók. Az első szakaszban nagyon magabiztosan menetelt az MTSE és a BCE, valamint az SZE is, mindössze egy vereséggel zárták a csoportkört. A győriek és a Corvinus rangadóján mindössze egy pont döntött az SZE javára (13:12). Az MTSE második csapata a DE 7:6-os legyőzésével lett ötödik, a győriek második csapata pedig negyedikként zárt.

Elsőként az ötödik helyért az MTSE 2 és a DE csapott össze, ahol a debreceniek visszavágtak a körmérkőzések során elszenvedett vereségért, és 7:1-es győzelmükkel megszerezték az ötödik helyet. A bronzéremről győri rangadó döntött: a második számú csapat alaposan megnehezítette a körmérkőzések során jobban teljesítő első számú együttes dolgát, ám végül 13:11 arányban az SZE 1 állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

A döntőben az előző két kiírás győztese találkozott, és hamisítatlan rangadót játszott egymással. Színvonalas, végig nagyon izgalmas mérkőzésen a Budapesti Corvinus Egyetem csapata 13:12-re diadalmaskodott, így ők emelhették magasba a győztesnek járó trófeát.

Corvinus-siker az ultimate frizbi MEFOB-on

A Magyar Repülő Korong Szövetség elnöke, Erdősi Zoltán így értékelte a kétnapos küzdelmet: “Megtiszteltetés, egyben nagy kihívás volt a sportágunknak a MEFOB Feszt, ez volt ugyanis az első alkalom, hogy kétnapos MEFOB versenyre kellett utazniuk a versenyzőknek. Örömünkre hat csapat így is részt vett, és a magas színvonal mellett izgalmakban sem volt hiány. A csoportmeccsek során körbeverés alakult ki az első három helyen, így csak a jobb pontkülönbség alapján alakult ki a helyosztók mezőnye. A bronzmeccs 13:11-es, míg a döntő 13:12-es végeredményt hozott! A Corvinus és a Testnevelési Egyetem közötti aranycsata beillett volna egy hazai felnőtt bajnoki rangadónak is!

A teljes eredménysor a MEFOB Feszt honlapján olvasható, képeket pedig az esemény Facebook-oldalán találtok!

Eredmények:

1. Budapesti Corvinus Egyetem