Costa Rica készen áll a 2022-es FISU világfórumra

Bemutatkozott a Costa Rica-i parlamentben a FISU World Forum 2022, amelyet Laura Sancho Martínez ügyvezető igazgató képviselt. Az esemény házigazdája a közép-amerikai ország, egész pontosan Cartago lesz december 5. és 9. között.

A FISU World Forum a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott universiade után a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség, azaz a FISU második legrangosabb rendezvénye, amelyre kétévente kerül sor. A legutóbbi, 2020-as eseménynek a Testnevelési Egyetem volt a házigazdája, a mostaninak pedig a Costa Rica-i Cartago ad otthont december 5. és 9. között.

Ez alkalomból mutatkozott be a fórum az ország parlamentjében, ahol megjelent Marie Munive, a köztársaság alelnöke, Rosaura Mendez, a FISU végrehajtó bizottságának tagja és helyettese, valamint a Costa Rica-i egyetemek vezetői.

Az idei rendezvény témája az “Egyetemi sport, a fenntartható fejlődés motorja”, helyszíne pedig a Costa Rica-i Technológiai Intézet kampusza.

“Nagyon izgatott vagyok, hogy országunk ad otthont egy ilyen fontos és rangos nemzetközi eseménynek – hangsúlyozta a Costa Rica-i alelnök. – “Nagyszerű lehetőség a sportszervezetek számára, hogy kicseréljék tapasztalataikat és ismereteiket, továbbá, hogy népszerűsítsék a sport szerepét a befogadás, a fegyelem, a tisztelet és a tolerancia előmozdításában.”

Öt kontinens több mint 60 nemzeti egyetemi sportszövetségéből csaknem 250 résztvevő érkezik a világfórumra, amely egyedülálló alkalmat kínál a kapcsolatteremtésre.

“A hosszúra nyúlt világjárvány után végre lehetőségünk nyílik, hogy újra személyesen találkozzunk, és új fejezetet nyissunk a jelenléti alapú munka terén. A FISU számára ez kulcsfontosságú” – emelte ki Rosaura Mendez, aki egyben a szervezőbizottság tagja is.

Magyarországot Benyó Blanka (EKKE), Borda Gréta (SZE) és Gáspár Sára (BCE), FISU-nagykövet képviseli az eseményen.

Forrás: FISU
Fotó: FISU