Csokigyűjtő akciót indított a Debreceni Egyetem fitneszcentruma

A Debreceni Egyetem fitneszcentruma a korábbi évekhez hasonlóan idén is jótékonysági csokigyűjtő akcióba kezdett, hogy ezzel csaljanak mosolyt a rászoruló gyermekek arcára.

A Debreceni Egyetem fitneszcentruma, az Unifit azt kéri, hogy a hozzájuk edzeni érkezők járuljanak hozzá egy-egy csokival ahhoz, hogy a nehéz körülmények között élő gyermekek arcára mosolyt csaljanak. Az összegyűjtött finomságokat Mikulás alkalmával adják majd át nekik. A korábbi években a csapókerti óvoda gondozottjait, illetve a nagysándor-telepi gyerkőcöket ajándékozták meg az összegyűjtött édességekkel.

Balogh Tamás, a Nagyerdei Stadionban található fitneszcentrum igazgatója elmondta: az UniFit évek óta élen jár a csokigyűjtő akciók szervezésében: „Engem az motivál, hogy azok a gyerekek is részesüljenek abban a boldogságban, hogy egy csomag édességet kibontanak, akiknek a szülei nem biztos, hogy megengedhetik maguknak, hogy Mikulásra bármit is vegyenek. Korábban vidékre vittem finomságokat, de például a Csapókertben is él több hátrányos helyzetű család, akiket megleptünk egy kis csokival” – idézte fel Balogh Tamás.

Az UniFit vezetője hangsúlyozta: arra szeretnék ösztönözni az embereket, hogy aki megteheti, advent közeledtével vegyen részt jótékonysági akciókban, hiszen összefogni és másokon segíteni jó dolog. „Hét évvel ezelőtt, amikor elkezdtem ezzel foglalkozni, gyakorlatilag az első voltam a sportszolgáltatók közül a városban. Nagy öröm, hogy mára szinte minden sportközösség gyűjt édességet valamelyik szervezetnek, tehát a sportot nagyon sokan elkezdték használni a csokigyűjtésre” – emelte ki az igazgató.

Balogh Tamás azt is elmondta, hogy a jótettnek meglesz a jutalma, a jótékonysági akcióban résztvevők között ugyanis három havibérletet sorsolnak ki. Az édességeket az UniFit recepcióján gyűjtik.

Szöveg: Debreceni Egyetem Sajtóközpont
Fotó: unideb.hu