Csúcsra tekertek a bringás MEFOB-on

Erős szélben rendezték vasárnap a kerékpáros időfutam MEFOB-ot, amelyen Püspöki Dániel (MATE) megvédte címét, sőt újabb egyetemi rekordot állított fel.

Április 2-án hét hazai egyetem 11 hallgatója – három nő, nyolc férfi – állt rajthoz a Tahitótfalu–Kisoroszi (fordító)–Tahitótfalu útvonalon megrendezett kerékpáros időfutam egyetemi bajnokságon, amelyen 18 kilométert kellett letekerniük a résztvevőknek a hatalmas szélben.

A férfiak mezőnyében ott volt Püspöki Dániel, a MATE hallgatója is, aki tavaly szenzációs MEFOB-csúccsal lett egyéni bajnok. Nos, a kitűnő bringásnak ebben az évben sikerült rátennie egy lapáttal, és 22:18.3-as időeredménnyel újabb MEFOB-rekordot állított fel – nem mellesleg ő lett az amatőr bajnokság abszolút versenyének győztese is. A dobogó második fokára – a tavalyi évhez hasonlóan – Juhász Zsombor (ÓE) állhatott fel, míg harmadikként Somogyi Miklós (MATE) ért célba.

„Népes mezőny gyűlt össze az időfutamversenyen – kezdte értékelőjét a bringás. – Kellemes, napos időben rendezték az eseményt, bár erős volt az északi szél. A táv csaknem tizennyolc kilométer volt, s bár az erős légmozgás jelentősen megnehezítette a dolgunkat, szép időeredmények születtek. Boldog vagyok, hogy újra sikerült megszereznem az abszolút első helyet, hiszen tavaly is én teljesítettem a távot a leggyorsabban. A rövid táv ellenére embert próbáló volt a küzdelem, hiszen az időfutam olyan speciális versenyszám, amelyen végig intenzíven kell tekerniük a versenyzőknek.”

A hölgyek versenyében Vasadi Anna, az ELTE diákja végzett az élen 26:36.5-ös idővel, amely csupán négy másodperccel volt gyengébb a tavalyi győztes Zsankó Petra (SZE) eredményénél. A 2022-es kiírás bronzérmese, a TF-es Péteri Niké ezúttal ezüstérmet vihetett haza, míg a bronz Czéczei Flórának (BME) jutott.

Az ELTE hallgatója így értékelt.

„Először vettem részt kerékpáros időfutam MEFOB-on, ráadásul az idei felkészülésem során most ültem először időfutam-kerékpáron, így külön öröm, hogy sikerült győznöm. A hatalmas szél mindenki dolgát megnehezítette, de ettől lett még nagyobb kihívás a verseny. Összességében jó hangulatú eseményt tudhatunk magunk mögött. Gratulálok minden célba érkezőnek, és köszönet a szervezőknek!”

A férfi oktatók viadalát dr. Székely Mózes (ELTE) nyerte meg, míg a női oktatóknál dr. Németh Ágnes (ELTE) bizonyult a legjobbnak.

A részletes eredményeket ide kattintva olvashatjátok el.

A 2023-as kerékpáros időfutam MEFOB eredményei (18 kilométer):

Nők

1. Vasadi Anna 26:36.5, Eötvös Loránd Tudományegyetem