Csütörtökön rajtol Miskolcon az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda-bajnoksága

Július 13-án kezdődik az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnoksága Miskolcon, ahol egy héten át a tollaslabdáé és a vízilabdáé lesz a főszerep. A verseny központja az Egyetemváros Körcsarnoka lesz, a mérkőzéseknek a DVTK Aréna és a Miskolctapolcai Strandfürdő ad majd helyet.

Mint arról korábban írtunk, két nagyszabású verseny hátigazdája lesz idén Miskolc városa, illetve a Miskolci Egyetem a Magyar Egyetemi  Főiskolai Sportszövetséggel (MEFS) karöltve. Július 13. és 19. között kerül sor a városban a tollaslabdázók és a vízilabdázók Európai Egyetemek Bajnokságára (EEB), amely tesztversenye is egyben a jövő évben Miskolcon és Debrecenben esedékes Európai Egyetemi Játékoknak (EEJ).

„Több mint 200 sportolót várunk 11 országból, összesen 22 felsőoktatási intézményből – nyilatkozta Rakaczki Zoltán, az Európai Egyetemi Sportszövetség végrehajtó bizottságának tagja, a MEAFC elnöke.

Július 12-én érkeznek a sportolók Miskolcra, az ünnepélyes megnyitó pedig július 13-án 18 órakor kezdődik majd a DVTK Arénában, csütörtökön pedig elindulnak a versenyek is.

Az EEB július 19-én zárul. Az egyetemistákat és edzőiket a Miskolci Egyetem látja vendégül. A rangos sportesemény résztvevőinek a campuson biztosítanak szálláshelyet és ellátást.

Forrás: uni-miskolc.hu
Fotó: