Debrecen már alig várja a MEFOB Fesztivált

Felkészülve várja Debrecen a MEFOB Fesztivált

Jól haladnak a MEFOB Fesztivál előkészületei Debrecenben. Az eseménynek idén a Debreceni Egyetem ad otthont április 28 és május 1. között. A város számára ez lesz a jövő évi Európai Egyetemi Játékok főpróbája. Az előkészületekről a fesztivál fő koordinátorát, Varga Katalint kérdeztük.

A MEFOB Fesztivál megrendezésével főpróbát tart a Debreceni Egyetem az Európai Egyetemi Játékok előtt. A rendezés során mennyire tartják szem előtt a jövő évi EEJ-t?

Minden tekintetben, hiszen Magyarország egyik legnagyobb multisport eseményét szervezzük 2023 tavaszán Debrecenben. A nyolc sportágban rendezünk döntőket, és ha most nem is vonultatunk fel akkora létszámot, mint majd a 2024. évi játékokon, de a fesztivál hasonlóan eseménydús lesz, hiszen négy napon át több helyszínen folynak majd a versenyek. Így igyekszünk már ugyanolyan szempontok alapján szervezni és tesztelni bizonyos rendszereket, amelyeket jövőre használni szeretnénk.

Hogy haladnak az előkészületek? Mi az, ami már kész van, és mit kell még megvalósítani?

Az előkészületekkel tulajdonképpen megvagyunk, hiszen a szállást és az étkezést már megoldottuk, elkészültek sportlétesítmények és a sportági versenykiírások is. Vannak olyan sportágak, amelyekben már zajlanak a selejtezők – például kosárlabdában és futsalban – és majd csak az utolsó napokban fogjuk megtudni a résztvevő csapatok kilétét. Ez egy picit nehezíti a rendezést. Az akkreditációs és egyéb nyomdai anyagok is az előkészület fázisánál tartanak.  Elkezdtük a kiegészítő programok szervezését is.

Nagyjából hány hallgatót/sportolót várnak a MEFOB Feszt versenyeire?

Közel 1000 sportolót és 80 önkéntest várunk a rendezvényekre.

Milyen kísérőrendezvényeket láthatunk majd?

Mindenképp szeretnénk megszervezni a nagyon népszerű Kocsmasportok éjszakáját. Lesz E-sport verseny az egyetemi E-sport csarnokban, a stadionnál, illetve a víztoronyban különböző zenés programok. Az egyetemi testnevelés helyzetével kapcsolatos tudományos konferenciát is szervezünk a fesztivál ideje alatt. Az Egyetem főépülete előtt pedig tervezzük egy 3×3-as kosárlabdapálya felállítását, ahol a nyári egyetemi 3×3-as kosárlabda-bajnokságot szeretnénk népszerűsíteni, valamint különböző aktivitásokat szervezni.

Az idei MEFOB Fesztiválon atlétikában, cheerleadingben, ultimate frizbiben, sakkban, teniszben rendezik meg az egyetemisták legnagyobb seregszemléjét, valamint ekkor bonyolítják le a kosárlabda, a futsal és a vízilabda MEFOB-ok döntőit is.

A MEFOB-okra a MEFS honlapján jelentkezhetsz, ez pedig itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala.

A MEFOB Fesztről itt olvashattok többet, önkéntesnek pedig itt jelentkezhettek.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS