Debreceni fölénnyel zárult a tenisz MEFOB

Két napon át, összesen tíz kategóriában folytak a küzdelmek a tenisz egyetemi bajnokság döntőjében a MEFOB Feszten. A torna a Debreceni Egyetem fölényével zárult, de jól szerepeltek az EKKE-s résztvevők is.

Olvasási idő: 2,5 perc

Április 29-én és 30-án rendezték a tenisz MEFOB küzdelmeit, amelynek során tíz kategóriában feszültek egymásnak az ország legjobb, felsőoktatási intézményben tanuló és dolgozó teniszezői.

Az amatőr férfiaknál 39, a profi férfiaknál hat, a női amatőröknél nyolc, a női profiknál pedig hét fő vágott neki a küzdelmeknek. Férfi párosban 12, női párosban négy, míg vegyes párosban hét pár szállt harcba az egyetemi bajnoki címért. Az oktatóknál a 45 év feletti kategóriában hárman, az 55 év felettiben hatan neveztek be a versenyre. A szervezők összevonták ezt a két kategóriát, így a férfi egyetemi dolgozóknál végül kilenc pár állt rajthoz. Nőknél a 45 év feletti amatőröknél öt, párosban pedig három duó indult el.

A nagy létszámú kategóriákban egyenes kieséses rendszerben zajlottak a küzdelmek, míg amelyekben kevesebb volt az induló, körmérkőzéssel döntötték el a bajnoki cím sorsát. Az egyéni és a páros mérkőzéseken csupán egy szettet játszottak a résztvevők. Előbbiben kilenc, utóbbiban hat szerzett pontig tartott egy játszma.

A nők profi kategóriájában Punyi Anna, a Debreceni Egyetem hallgatója győzött, míg a férfi profiknál a szintén DE-s Vinnai Gyula állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A férfi párosok küzdelmét a debreceni Vinnai Gyula, Vinnai Tamás kettős nyerte, a hölgyekét az Aranyi Ágnes, Punyi Anna (DE) duó. A hallgatók vegyes páros versenyében a Punyi Anna, Reitmann Marcell (DE) kettős harcolta ki az aranyérmet. A férfi amatőrök között Molnár Dániel (BCE) bizonyult a legjobbnak, míg a nőknél az EKKE-s Barta-Boncz Nóra. A férfi dolgozók viadalában dr. Novotny Ádám (EKKE) szerezte meg az elsőséget, míg a nőkében Várszegi Kornélia (SE) vihette haza az aranyérmet. A dolgozók vegyes páros versenyében a dr. Novotny Ádám, Barta-Boncz Nóra (EKKE) duó ünnepelhetett.

A 2023-as tenisz MEFOB eredményeit itt böngészhetitek, képeket pedig itt nézegethettek.

Szöveg: Márványkövi Ferenc