Edzőlegendák és legendás sportolók is előadnak az Egyetemi Sport Summiton

Az egyetemi sport legnagyobb fesztiválját, a MEFOB FESZT-et május 19. és 22. között a Miskolci Egyetemen rendezik. A négynapos rendezvényen egyetemi és főiskolai futsal, kosárlabda, vízilabda, judo, atlétika, tenisz, asztalitenisz és ultimate frizbi Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokságokat rendeznek, elsősorban egyetemi, de városi helyszíneken is.

A sport mellett a sporttudománynak is enged teret a MEFOB FESZT, arról nem is beszélve, hogy az esti DJ-s buli, a számos kísérő program és a szabadidős események is azt ígérik: érdemes Miskolcra látogatni május közepén! A fesztivál egyik érdekes programja lesz az sportkonferencia, amelyen a FISU elnöke mellett ismert és elismert sportolók, edzők, vezetők is felszólalnak. Május 20-án ugyanis Zsivoczky-Farkas Györgyi, Mocsai Lajos, Kemény Dénes, Cseh Laci vagy éppen Baji Balázs is tart előadást.

Ancic-Valkai Ágnest, a MEFS nemzetközi igazgatóját, az Egyetemi Sport Summit Sportkonferencia szervezőjét kérdeztük a programokról.