Egyetemi csapatokkal rajtoltak az első osztályú bajnokságok

Az első fordulók után felemás az egyetemi csapatok mérlege a csapatsportágak első osztályú küzdelmeiben.

Kezdjük a sort a kosárlabdázókkal! A Tippmix női NB I-ben öt egyetemi kötődésű csapat szerepel: az UNI Győr, az NKE Universitas PEAC, a Ludovika Csata, a TFSE-MTK és az E.ON ELTE-BEAC. A bajnokság alapszakaszából már négy forduló zajlott le, és az UNI Győr, valamint a PEAC is hibátlan még: a győriek elsősorban az amerikai Aaryn Deje Ellenberg-Wiley ponterős játékának köszönhetően menetel, a pécsieknél viszont Kiss Virág teljesít kiemelkedően. A Ludovika-Csata eddig 50 százalékos, a TFSE és a BEAC pedig még csak egy mérkőzést tudott megnyerni. Az igazsághoz tartozik, hogy egyik csapatnak sem volt könnyű sorsolása. A férfiak első osztályú bajnokságából még csak két fordulót játszottak le, és egyetlen egyetemi csapatként a DEAC vereséggel kezdte ugyan a szezont a Sopron ellen, de hamar javítani tudott a Nyíregyháza magabiztos legyőzésével.

Röplabdában a DEAC férficsapata a kosárlabdázókhoz hasonlóan vereséggel kezdte a 2022-2023-as szezont az újonc székesfehérvári MÁV Előre ellen. Fodor Antal tanítványai azonban javítottak, és Kecskeméten megszerezték első győzelmüket. Az előző kiírást hatodik helyen záró csapat két kubai légióssal erősödött a nyáron, így komolyabb céljai is lehetnek. Az Extraliga másik egyetemi alakulata, a MAFC-BME hazai pályán kikapott a Vegyész RC Kazincbarcikától, a második fordulóban viszont a címvédő Pénzügyőr SE-t fektette két vállra a műegyetemi együttes. A Pénzügyőrnél új szerepben is munkába állt Kovács Zoltán: a tervezőgrafikusnak tanuló válogatott kiválóság tervezte ugyanis a Pénzügyőr új mezeit.

Egyetemi csapatokkal rajtoltak az első osztályú bajnokságok

Nyolc mérkőzés után mindössze két győzelemmel áll a DEAC jégkorong együttese az Erste Ligában. György József együttese beleszaladt egy-két komolyabb pofonba is, többször a szerencse sem állt a debreceniek mellé. Nem úgy a szezon első összecsapásán, a Fradi elleni Szuperkupa-mérkőzésen! A Magyar-kupa címvédője, a DEAC nagyszerű játékkal verte 4-1-re a bajnok FTC-t, így megszerezte története első Szuperkupa-trófeáját.

A futsalosok már augusztusban elkezdték a bajnokságot, és hat fordulót követően a DEAC három győzelemmel és két döntetlennel az ötödik helyen áll, az újonc ELTE-BEAC pedig egy döntetlennel (öt vereség mellett) a 11. A debrecenieknél nagyszerű szezont fut Rácz Zsolt Bence, nyolc góljával második a góllövőlistán.

Hétvégén rajtol a vízilabda női OB I is, ahol az UNI Győr és a Dunaújvárosi Egyetem révén két egyetemi csapat is harcba száll a bajnoki címért.

Az egyetemi együttesek eredményeiről a továbbiakban is beszámolunk.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Magyar Röplabda Szövetség, DEAC Jégkorong/Facebook