Egyetemi hallgatók is a jelöltek között az Év Sportolója Gálán

Az egyetemi sportberkekben is óriási érdeklődéssel várják a 2021. január 6-án sorra kerülő Év Sportolója Gálát, amelyen több hallgató is a jelöltek között szerepel. Nézzük, kik azok az egyetemisták, akik díjat kaphatnak a 2021-es év kiemelkedő sportolóit felvonultató gálán!

Immáron 64. alkalommal rendezik meg az Év Sportolója Gálát – a legjobb magyar sportolókat és edzőket díjazó eseményt még 1958-ban hívták életre, és az első díjátadó-ünnepséget pedig 1959-ben rendezték –, amelyet több, felsőoktatási intézménybe járó magyar élsportoló is izgatottan vár, hiszen valamelyik kategóriában a legjobb sportolónak járó díjra jelölték őket.

A hagyományok szerint a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöksége állítja össze a kategóriánkénti – legjobb sportoló, csapat és edző – tízes jelöltlistákat, amelyeken három-három jelöltre szavazhatnak a tagok. A győztesek végül a kategóriák első három helyezettje közül kerülnek ki.

Az Év férfi sportolja díjra jelöték az Edutus Egyetem hallgatóját, Milák Kristóf olimpiai bajnok úszót, míg a hölgyeknél a szintén az Edutusra járó Csipes Tamara olimpiai-, világ- és Európa-bajnok kajakost (idén egyéniben olimpiai negyedik lett, a négyesben olimpiai bajnok, párosban pedig olimpiai harmadik és világbajnok).

Az Év fogyatékos női sportolója díjat kaphatja meg a Testnevelési Egyetem atlétája, a Tokióban távolugrásban paralimpiai bajnoki címet szerzett Ekler Luca és a Pécsi Tudományegyetem paralimpiai bajnok úszója, Konkoly Zsófia. Az Év fogyatékos csapata díjra kapott jelölést a 4×100 méteres gyorsúszó váltóválogatott, amelynek két tagja is egyetemi tanulmányokat folytat (Illés Fanni: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Konkoly Zsófia: Pécsi Tudományegyetem). Szintén ebben a kategóriában nyerhet díjat a vegyes páros bocsaválogatott tagja, a Pécsi Tudományegyetem hallgatója, Szabó Alexandra.

Az Év csapata (hagyományos csapatok) kategóriában díjra jelölt férfi vízilabda-válogatott tagjai között szerepel az Eudutus Egyetem két hallgatója, Jansik Szilárd és Vámos Márton, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre járó Vogel Soma, valamint a METU-s Manhercz Krisztián. A női vízilabda-válogatott tagjaként Keszthelyi-Nagy Rita (TE), Leimeter Dóra (ELTE), Gangl Edina (EKE), Garda Krisztina (MATE), Illés Anna (Berkeley University), Szilágyi Dorottya (EKE) és Szűcs Gabriella (ÁTE) is a díjra jelöltek között szerepel.

Az Év csapata kategóriában (egyéni sportágak csapatai) a Tokióban bronzérmes férfi kardcsapat tagja, a Budapesti Gazdasági Egyetemre járó Szatmári András is reménykedhet díjazásban, miképpen a rövid pályás gyorskorcsolya férfiváltó tagjaként Liu Shaoang (Debreceni Egyetem). Mégis a Tokióban olimpiai bajnoki címet szerzett női kajak négyes egyetemista tagjainak, Csipes Tamarának (Edutus) és Bodonyi Dórának (Debreceni Egyetem) van a legnagyobb esélye, hogy ebben a kategóriában az év legjobbjának válasszák.

Az eseményt az M4 Sport január 6-án, csütörtökön 19.40 órától élőben sugározza.

A díjra jelöltek névsora:

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA

• LŐRINCZ TAMÁS (birkózó – olimpiai bajnok, Európa-bajnok)
  • MILÁK KRISTÓF (úszó – olimpiai bajnok és ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok)
  • SZILÁGYI ÁRON (kardvívó – olimpiai bajnok és bronzérmes)

AZ ÉV NŐI SPORTOLÓJA

• CSIPES TAMARA (kajakozó – olimpiai ezüstérmes, négyesben olimpiai bajnok, párosban világbajnok)
  • KOZÁK DANUTA (kajakozó – egyéniben olimpiai negyedik, a négyesben olimpiai bajnok, párosban olimpiai harmadik és világbajnok)
  • VAS KATA BLANKA (kerékpáros – olimpiai negyedik)

AZ ÉV CSAPATA (hagyományos csapatok)

• FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT (Eb-résztvevő)
  • FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT (olimpiai bronzérmes)