Egyetemista sportolókat tüntettek ki március 15-én

Nemzeti ünnepünk alkalmából több egyetemi sportoló munkáját ismerték el az Országházban, illetve a Pesti Vigadóban rendezett díjátadó ünnepségen.

Március 15. nemcsak az 1848-as szabadságharc ünnepe, hanem remek lehetőség arra is, hogy elismerjük azok munkáját, akik sokat tettek és tesznek Magyarország nemzetközi elismertégéért.

Az olimpiákon, világ- és Európa-bajnokságokon szereplő magyar sportolók azok közé tartoznak, akik rendre hírnevet szereznek az országnak. A siker érdekében tett fáradozásaikat ezúttal az Országházban, illetve a Pesti Vigadóban jutalmazták március 15-én, díjátadó ünnepség keretében.

A Magyar Érdemrend nagykeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott a korábbi ELTE-s hallgató, a háromszoros olimpiai kardvívó Szilágyi Áron. A Magyar Érdemrend középkereszt polgári tagozata kitüntetést vehette át a Debreceni Egyetem hallgatója, a téli olimpián részt vett magyar küldöttség legeredményesebb tagja, Liu Shaoang rövid pályás gyorskorcsolyázó, aki egy arany- és egy bronzérmet nyert.

Egyetemista sportolókat tüntettek ki március 15-én

A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetésben részesült a téli olimpián bronzérmet szerzett rövid pályás gyorskorcsolya vegyes váltó két női tagja, az ELTE-s Jászapáti Petra és a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, Kónya Zsófia Lilla.

Egyetemista sportolókat tüntettek ki március 15-én

A kitüntettek listáját ide kattintva olvashatjátok el.

Fotó: olimpia.hu