Egyetemisták nyitották meg az éremcsapot a tokiói paralimpián

Remekül kezdték a tokiói paralimpiát egyetemi sportolóink. A gyorsúszó Konkoly Zsófia (PTE) a 400 méteres távon ezüstéremet, míg a párbajtőröző Veres Amarilla (KRE) aranyérmet szerzett.

Bár még csak két napja kezdődtek Tokióban a XVI. nyári paralimpiai játékok, a magyar küldöttség máris két éremmel, egy arannyal és egy ezüsttel mutatta meg a világnak, nem csak a részvétel miatt utazott el a sérült sportolók legnagyobb seregszemléjére.

A hírben az a legszenzációsabb, hogy mindkét remek eredményt egyetemi hallgatók érték el. Augusztus 25-én, szerdán a 19 éves Konkoly Zsófia, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) hallgatója állhatott fel a dobogó második fokára, miután alig maradt el győztes ellenfelétől a gyorsúszók S9-es kategóriájú 400 méteres versenyszámában. „Nagyon szépen köszönöm a felkészítést!” – írta szerényen Instagram-bejegyzésében a sportoló. Reméljük, nem éri be ennyivel, hiszen több számban is indul, a 4×100-as gyorsváltóban, 100 méter pillangóban, amely a fő száma, 100 méter háton, illetve gyorson, és 200 méter vegyesen.

Veress Amarilla, a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) hallgatója az A-kategóriában, a női párbajtőr egyéni döntőjében óriási küzdelemben 15:12-re legyőzte a kínai Csing Zsungot, és ezzel megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét.

„Először is, ez nagy csapatmunka volt, egyedül nem sikerült volna – válaszolta a Nemzeti Sport helyszíni riporterének Amarilla arra a kérdésre válaszolva, hogyan sikerült megvernie a legjobbak közé tartozó két kínai vívót. – Kovács Iván taktikáját sikerült valóra váltanom. Elképzeltük, hogyan kellene ennek kinéznie, hogyan kellene őket megverni, és ez most sikerült. Nagyon büszke vagyok, hogy tökéletesen végre tudtam hajtani, amit előre megbeszéltünk. Másrészt elkapott a flow, és egyszerűen csak élveztem a vívást, és ennek a kettőnek a kombinációja volt, amit a páston látni lehetett.”

Amarilla győzelme azért is különösen értékes, mert a magyarok közül rajta kívül csupán Szekeres Pálnak sikerült győznie kerekesszékes vívásban paralimpián.

Kép: MTI, PTE Sportiroda Facebook-oldala