Egyiptomi győzelmek a fallabda egyetemi világbajnokságon

Megállták a helyüket a gizai fallabda egyetemi világbajnokságon szereplő magyar versenyzők: az erős mezőnyben elértek egy-egy győzelmet, és a csapatversenyben is megnehezítették ellenfeleik dolgát.

Olvasási idő: 1,5 perc

Az egyiptomi Gizában, november 10-13 között rendezték a fallabdázók egyetemi világbajnokságát, amelyen mind a nőknél, mind a férfiaknál hazai győzelem született, és a csapatversenyben is Egyiptom diadalmaskodott. A férfiaknál a legnagyobb esélyes, a világranglista harmadik helyén álló Mosztafa Aszal domináns játékkal győzött, a nőknél is egyiptomi győzelem született Szana Ibrahim révén. Korábbi egyiptomi fallabda egyetemi világbajnokok közül többen is eljutottak a csúcsra, és voltak a világranglista vezetői, így akár az is lehet, hogy a jövő nagy sztárjait láthatta a szépszámú publikum.

A magyar versenyzőknek nem volt egyszerű dolguk az erős mezőnyben, ez pedig már a férfiak selejtezőiben kiderült: Szebeni Péter Balázs (BME) nagy küzdelemben 3:1-re legyőzte a holland Romeo Waguih Marinót, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.  Nagy Simonnak (SZE) viszont ez nem sikerült, miután 3:2-re kikapott koreai ellenfelétől. A következő forduló már Szebeni Péter Balázs számára is a végállomást jelentette, mert 3:0 arányban veszített a spanyol Nilo Vidal Herrerával szemben, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe. A helyosztókon csak egy-egy szettet tudott rabolni, ám a visszalépéseknek köszönhetően végül a 29. helyen zárta a világbajnokságot. A helyosztók során Nagy Simon is legyőzte a holland Romeo Waguih Marinót, majd következett a svájci Luca Wilhelmi, akitől csak egy szettet tudott rabolni. Ezzel a vereséggel végül a 31. helyen végzett.

Nagy Sára (BCE) a 16 között Nga Csing Csenggel kezdett, de nem sikerült megszorongatnia a végül 5. helyen záró hongkongi lányt. A helyosztókon sem volt szerencséje, hiszen előbb dél-afrikai ellenfelétől kapott ki simán, utána szoros küzdelemben a koreai Je Von Janggal szemben is alulmaradt, így végül 15. lett. A csapatversenyben sem volt nagyobb szerencséjük a magyar fiataloknak: a lejátszott 12 meccsből mindössze egyet sikerült megnyerniük Nagy Simon révén.

A teljes eredménysor megtalálható az esemény honlapján.

Szöveg: Janzsó Miklós