Életében először lesz nagykövet Battai Sugár Katinka

Battai Sugár Katinka, a DEAC kardvívója még sosem volt sportrendezvény nagykövete, ezért izgatottan várja az új kihívást, amelynek során a MEFOB Feszt arcaként kell helytállnia.

Mint arról korábban beszámoltunk, Battai Sugár Katinka vívó, Kozák Luca és Szilágyi Réka atléta, Senánszky Petra uszonyos úszó, valamint Baráth Péter labdarúgó lesz az év legnagyobb hazai egyetemi sportrendezvénye, az április 28. és május 1. között Debrecen sorra kerülő MEFOB Feszt arca.

A DEAC felnőttvilágbajnok kardvívója – aki a Debreceni Egyetem rekreáció és életmód szakán elsőéves hallgató – örömmel vette a megtisztelő felkérést, ám elismerte, ilyen feladatot még sosem bíztak rá.

„Őszintén szólva nem is nagyon tudtam, hogy a rendezvénynek vannak nagykövetei, így meglepett, hogy felkértek – nyilatkozta Sugár honlapunknak. – Ennek ellenére örültem a megkeresésnek, hiszen ebből is látszik, a szervezők úgy gondolják, megfelelően képviselem a magyar sportot, a hazai kardvívást és Debrecen városát. Áprilisban már fontos versenyek várnak rám – olimpiai kvalifikációs és világkupa-viadalok –, de időt fogok szakítani arra, hogy kilátogassak az eseményre.”

Ami biztos, hogy Sugárnak először részt kell vennie egy fotózáson, majd szerepet kell vállalnia az esemény népszerűsítésében.

Bár még nem indult vívó MEFOB-on – mostanság a sűrű hazai és nemzetközi versenynaptár nemigen teszi ezt lehetővé –, képben van a hazai egyetemi sporttal és az egyetemi bajnoksággal kapcsolatban. Ez az „ismeretség” egészen gyermekkoráig nyúlik vissza.

„Az egyetemi sportról nekem rögtön a vívás jut az eszembe. Amikor kisebb voltam, sokszor Debrecen adott otthont a vívó MEFOB-nak. Emlékszem, óriási élmény volt nézni, hogyan vívnak a nagyok. Manapság azt tapasztalom, hogy igencsak élénk mifelénk az egyetemi sportélet. A gazdaságtudomány karon például foci-házibajnokságot rendeznek, illetve nálunk a hallgatók több sportág közül – labdarúgás, vívás, röplabda, tenisz – választhatnak testnevelésórán felvehető tárgyként. Hétköznap esténként állandóan tele van az egyetemi tornaterem.”

A MEFOB Feszt előtt azonban bőven akad dolga a debreceniek kiválóságának. A múlt hétvégén megrendezett belgiumi világkupa-viadalon csapatban negyedik helyet szerzett sportoló áprilisban lép utoljára pástra a juniorok között, méghozzá a világbajnokságon, amelyen egyéniben és csapatban is a legfényesebb éremre tör. Ezután következik a kvalifikációs világbajnokság és a sok Grand Prix-megméretés – immáron a felnőttek mezőnyében.

Ez itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet, önkéntesnek pedig itt jelentkezhettek.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Fotó:
DEAC