Elkezdődtek a küzdelmek a kosárlabda egyetemi bajnokságban

A férfiaknál és a nőknél is elrajtolt a legnívósabb hazai egyetemi pontvadászat, a kosárlabda MEFOB.

Újra pattog a labda az egyetemi kosárlabda-bajnokságban, azaz elkezdődött a 2022/2023-as idény, adta hírül a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség honlapja.

A férfiaknál hat viszonylag sima és egy izgalmas, küzdelmes mérkőzéssel rajtolt el a pontvadászat. Az egyetlen szoros csatát a Nyugati csoport rangadóján a TF és a Közgáz vívta – e két együttes csapott össze az előző kiírás döntőjében. A mérkőzés a címvédő TF ötpontos sikerét hozta.

A nyitány pontrekordjával mutatkozott be a bajnokságban az újonc Óbudai Egyetem, amely a Veszprémnek dobott 130 pontot. A Keleti csoportban a BME-MAFC a szünetben még hátrányban volt Nyíregyházán, de remek második félidei játékával fölényes győzelmet aratott.

A részletes eredményeket ide kattintva olvashatjátok el.

Elkezdődtek a küzdelmek a kosárlabda egyetemi bajnokságban

A hölgyeknél mindkét csoportban két-két vendég-, illetve egy-egy hazai győzelemmel kezdődtek meg a küzdelmek. A Keleti csoportban a fővárosi derbin az ELTE-BEAC remek harmadik negyedének köszönhetően tudta felülmúlni a SOTE-t, a Miskolc pedig végig kézben tartva az irányítást győzött a BME otthonában. A csoport egyetlen hazai sikerét a DEAC érte el, amely 141 pontot dobott a Nyíregyházának.

A Nyugati csoportban korai sérülés zavarta meg a szombathelyieket fogadó Közgázt, így biztos vendégsiker született. A TF könnyedén győzte le idegenben a Ludovika Csatát. Ebben a csoportban a hazai csapatok „becsületét” a pécsiek mentették meg, akik remek kezdésüknek köszönhetően legyőzték a későn ébredő SMAFC-ot.

A részletes eredményeket itt böngészhetitek.

Forrás: mefs.hu
Fotó: