Először rendeznek vízilabda MEFOB-ot Gödöllőn

Első alkalommal rendeznek vízilabda-mérkőzést egyetemi uszodában a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vízilabda Bajnokság (MEFOB) keretein belül Gödöllőn, a válogató házigazdája ugyanis a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) lesz. A mérkőzéssorozat győztesének járó vándorkupáért a MATE férfi vízilabdacsapata is versenybe száll.

A férfi vízilabda MEFOB selejtező mérkőzéseire 2022. március 25-26-án a Gödöllő Városi és Térségi Uszodában kerül sor, míg a férfi és női döntőket 2022. május 19-22-én rendezik Miskolcon. A férfi vízilabda-bajnokság tehát kétfordulós lesz, míg a női egyfordulós.

A Magyar Vízilabda-szövetség elnöksége (MVLSZ) és a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) által kiírt bajnokság legfőbb célja a sportág támogatása és népszerűsítése a felsőoktatási sportéletben, az egyetemi és főiskolai hallgatók egészséges életmódra ösztönzése, valamint a felsőoktatási intézmények és intézményi sportszervezetek közötti kapcsolatok erősítése.

Ančić-Valkai Ágnes, a MATE-GEAC női vízilabda-szakosztályának vezetője és a MEFS nemzetközi kapcsolatok igazgatója hangsúlyozta: „A bajnokság kiváló alkalom arra, hogy a háromszoros olimpiai bajnok dr. Kiss Gergely irányította MATE egyetemi vízilabdacsapata is versenybe szálljon, és az egyetemi sportéletet népszerűsítsük. A budai, gödöllői, gyöngyösi és kaposvári hallgatókból álló férfi vízilabdacsapatunk példaként szolgálhat a többi fiatal egyetemista előtt, hiszen ők már bebizonyították, hogy a tanulmányok és a rendszeres sport kiválóan összeegyeztethetők.

A bajnokság zártkörű: kizárólag a Magyarországon működő felsőoktatási intézmények csapatai nevezhettek korhatárra tekintet nélkül. Intézményenként mindössze egy csapat szállhat majd versenybe, függetlenül attól, hogy hány campuson vagy karon folyik oktatási tevékenység.

A győztes elnyeri a MEFS által felajánlott Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos vízilabda-bajnokság vándorkupáját, valamint a jogot az indulásra a nyári lódzi Európai Egyetemi Játékokon.

A MATE házigazda intézményként buzdítja a vízilabdát szerető közönséget, hogy szurkoljon a csapatoknak a magyar vízilabdasport hagyományaihoz és értékeihez méltó körülményeket teremtve.

Szöveg: MATE
Fotó: MATE