Elrajtolt a MEFOB-szezon – Sikeres volt az Ergométer MEFOB Székesfehérváron

Gazdag programmal, sok indulóval és izgalmas versenyekkel telt az Ergométer MEFOB Székesfehérváron. Női egyéniben Benda Orsolya (SE) húzott el a mezőnyben, a férfiaknál Gerei Tamás (SE) diadalmaskodott, csapatversenyben a BME lehetett a legbüszkébb. A második napon az amatőrök versenyén a férfiaknál Uracs Norbert (PE), a nőknél Baranyai Hédi (PTE) állhatott a dobogó legfelső fokára. A MEFS főtitkára: dr. Székely Mózes férfi egyetemi oktatói és VIP kategóriában is indult.

Olvasási idő: 1,5 perc

Harmincadik alkalommal rendezték meg az Ergométer Országos Bajnokságot, benne az Ergométer MEFOB-bal. A versenyen a fiataloktól kezdve a parasportolókon át egészen a legidősebb masters kategóriákig regisztráltak indulók, a kétnapos rendezvényen több száz sportoló ült az evezőgéphez, hogy megmutassa tudását.

Az egyetemisták mellett az oktatók is részt vettek a versenyen, ugyanis az amatőrök között női és férfi oktatók is versenyezhettek egymással: a nőknél Cserta Eszter (Pannon Egyetem) indult, a férfiaknál pedig dr. Székely Mózes a MEFS képviseletében húzta le az 1000 métert.

Mielőtt az egyetemi futamok elkezdődtek volna, egy VIP-futamot is végigszurkolhattak a nézők, melyen Bernek Péter (világbajnok úszó), Cseh Ottó (MESZ alelnök), Dányi Anita (MPB nemzetközi igazgató), dr. Székely Mózes (ELTE oktatója, MEFS főtitkár, tizenegyszeres IRONMAN), Galambos Péter (VVEC, felnőtt és kétszeres egyetemi világbajnok evezős), Gurisatti Gréta (Universiade ezüstérmes vízilabdázó), Kiss Anna (fitnesz modell), Kiss Balázs (egyetemi vb ezüstérmes, világbajnok birkózó), Kapócs Anikó (olimpikon, VVSI), Mészáros Attila (Székesfehérvár alpolgármestere), Mike Peters (NPB, paralimpikon, futballista), Molnár Zsolt (erőemelő), Pető Tibor (MESZ elnök), Szabó László (MPB elnök), Takács István (junior világbajnok birkózó) Szilágyi Vilmos (testépítő), Tunkel Nándor (fekvenyomó, bronzérmes paralimpikon), Urr Anita (MPB főtitkár) vettek részt.

Az első nap az egyetemisták versenyeivel (igazolt kategóriában) indult, elsőként a női egyéni indulók húzták végig a 2000 métert, ahol nagyon szoros volt a befutó, mindössze nyolc századmásodperc döntött Benda Orsolya (SE) javára Daka Zsófia (SZTE) ellenében. A dobogó harmadik fokára Rozmaring Flóra (BME) állhatott.

A férfiaknál nyolc induló közül került ki a győztes Gerei Tamás (SE) személyében, aki eredményével a felnőtt férfi mezőnyben is dobogón állt volna. Mögötte a BME két hallgatója végzett dr. Papp Gergely Márton, Ozsváth Máté sorrendben.

A napot az egyetemek közötti csapatverseny zárta, öt egyetem hét csapata között dőlt el a sorrend. Az 500 méteres futamot a BME csapata nyerte (Kiss Norbert, Hopp Márton Péter, Dobai Tamás, Molnár András), megelőzve a Corvinus egységét, harmadik helyen a PTE első számú csapata zárt.

A országos bajnokság második napján az egyetemista amatőrök versenyeztek, szintén 2000 méteren. A férfiaknál a Pannon Egyetem hallgatói rendeztek háziversenyt, a négy indulójuk közül Uracs Norbert volt a leggyorsabb. A női mezőny két indulóból állt: Baranyai Hédi (PTE) és Kiss Réka (PE) között dőlt el a verseny az előbbi javára.

A Magyar Evezős Szövetség Facebook-oldalán további képeket nézhetsz!

A verseny teljes eredménysora itt olvasható, az egyetemista futamok végeredménye alább olvasható: