Elrajtolt az evezős szezon

Népes mezőny gyűlt össze a 10. Nemzetközi Budapest Regattán, ahol először indítottak egypárevezős futamot, melyet a tokiói olimpiát megjárt Pétervári-Molnár Bendegúz nyert meg.

Olvasási idő: 1,5 perc

Budapesten kezdte a szezont az evezős közösség, az ergométeres versenyek után ugyanis a 10. Nemzetközi Budapest Kupa volt az első olyan verseny, ahol vízre kerültek a hajók. Éppen ezért jókora nemzetközi mezőny jött össze, összesen 59 egység (55 nyolcas és 4 négypár) állt rajthoz tíz nemzet képviseletében.

Bár a regatta elsősorban a nyolcasok versenye, mégis nagy érdeklődés övezte az egypárevezősök futamát, mind a nőknél, mind a férfiaknál. A női futamban Preil Vivien (Budapesti Evezős Egylet) és Krémer Eszter (MTK) csatázott az aranyért, melyet az előbbi nyert nagyszerű idővel. Szoros volt a verseny a férfiaknál: Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapesti Evezős Egylet) 11:07 alatt teljesítette a 3600 méteres távot, mögötte négy másodperces különbséggel ért célba Juhász Adrián (Tisza Evezős Egylet – Széchenyi István Egyetem), korábbi Universiade-győztes.

A nyolcasok között meggyőző fölénnyel lett aranyérmes a Műegyetemi Evezős Club (MEC) csapata, soraiban több egyetemistával és válogatott evezőssel. Az ezüstről három másodperc döntött az MTK javára a Győri Atlétikai Club egységével szemben. A női négyeseknél szorosabb versenyt viszont nem lehet elképzelni, hiszen egy másodperccel volt jobb az ifjúsági válogatott a rendező Danubius Nemzeti Hajós Egylet csapatánál.

A korábbi években az egyetemi csapatok is megmérkőztek egymással, idén mindössze a Széchenyi István Egyetem indított csapatot Magyarországról, a többi egység Horvátországból, Franciaországból és Ausztriából érkezett: a férfiaknál két francia egység indult, a vegyes nyolcasokban a zágrábi Orvostudományi Egyetem két hajója versengett. A nőknél a győri egység egyedüli magyar indulóként második helyen végzett a felnőtt női kategóriában.

Az eseményről készült fotókat itt, a teljes eredménysort pedig itt találjátok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Budapest Cup Regatta/Facebook