ELTE-s és PTE-s siker a 3×3-as kosárlabda MEFOB-on

A nőknél az ELTE-BEAC, a férfiaknál a PTE-PEAC nyerte a három a három elleni kosárlabda egyetemi bajnokságot.

Olvasási idő: 1 perc

Június 10-én Győrben rendezték meg a 3×3-as kosárlabda egyetemi bajnokságot hat női és hat férfi csapat részvételével. A remek hangulatú torna jóformán ideális időjárási körülmények között zajlott, az utolsó két mérkőzésre azonban eleredt az eső, így a szervezők úgy döntöttek, hogy a sérülések elkerülése érdekében a fennmaradó meccseket teremben bonyolítják le.

A nőknél nem sikerült megvédenie címét a tavalyi bajnok TF-nek, amely a 3. helyen zárt. Ebben az évben a fővárosi riválishoz, az ELTE-BEAC-hoz került a bajnoki serleg, a dobogó második fokára pedig az Uni Győr 1-es számú csapata állhatott fel.

A férfiaknál némi meglepetésre a PTE-PEAC végzett az élen a tavaly szintén második Közgáz, valamint a DEAC előtt.