Elvitték az egyik vándorserleget, a Pécsi Tudományetem sárkányhajósait idehaza nem lehet legyőzni!

A tavalyi siker után 2023-ban is a PTE nyerte meg az Egyetemi Regattát, a baranyaiak a MEFOB második fordulójában is domináltak és mivel a 200 méteres távon sorozatban harmadszor nyertek, így jövőre új kupát kell gyártatnia a szervezőknek.

Szeptember 29-én már 13 óra után nem sokkal szólt a Coco Jumbo és a Felicitá Székesfehérváron a hangfalakból, a boldogság estig jelen volt az impozáns környezetben és remek időjárási körülmények között megrendezett EGYETEMI REGATTA 2023 második fordulója alkalmával. A Csónakázó-tó partján Járosi Péter, a Magyar Sárkányhajó Szövetség elnöke a nyolc érintett induló egyetemi csapat kapitányának ezúttal is elmondta a legfontosabb tudnivalókat. A technikai értekezlet után a szövetség első embere mellé csatlakozott a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség főtitkára, Juhász Péter rövid beszédében már a jövő májusi MEFOB Fesztiválra invitálta a sárkányhajósokat.

A legénységeknek azonban még itt volt dolguk. Az első győri fordulóhoz hasonlóan 200 és 2000 méteres távokon versenyeztek egymással a fiatalok. Győrben a Pécsi Tudományegyetem duplázott. Az ottani végeredmény adta a kezdési sorrendet. Az akkor nyolcadik ELTE kezdte a sort, délután 3 órakor startolt el az első hajó a regattán. Egymás után, minden egység repesztett egy sprintet.

8. Semmelweis Egyetem – SE 55.58 mp

Az első négy helyezett jutott az A-döntőbe, míg az „ötvenötösök klubja” a B-döntőben volt érdekelt a folytatásban. A Semmelweis Egyetem utolsó helye némileg meglepetés volt, de az „orvosisok” összekapták magukat a bő félórás szünetben. Közel két másodpercet javítottak időeredményükön és az ELTE, a BME valamint a PPKE előtt megnyerték a B-döntőt.

A Semmelweis tehát tudott javítani az időfutamokhoz képest, a BME rontotta a legnagyobbat, így ők a hetedik helyen fejezték be a sprint számot.

00:56,58

A májusi első fordulóban hazai pályán nem tudta megfogni a Széchenyi István Egyetem a regnáló bajnokot. Most, az állóvízhez jobban szokott pécsiek minden rutinjukat kihasználták és megnyerték a székesfehérvári 200 méteres futamot is.

45 másodperc alatt teljesítette a távot a dél-magyarországi egyetem csapata, így egyéni rekordját is megdöntve védte meg MEFOB bajnoki címét. Ismét a győriek lettek a másodikak, a két csapatkapitány így értékelt:

SÁRKÁNYHAJÓ MEFOB 200 m VÉGEREDMÉNY
Helyezés Csapatnév Székesfehérvári Időeredmény Győri időeredmény Összesített időeredmény

8. Eötvös Loránd Tudományegyetem – ELTE 00:55,60 00:59,45 1:55,05

Ezt követően sokat nem pihenhetett a nyolc egyetemi egység, kezdődött minden elölről, de ezúttal már 2000 méteren. Az időfutamok után kialakult a két finálé mezőnye. A BME ezúttal beevezte magát a legjobb négybe. A PTE a rövidebb táv után 2 kilométeren is magabiztosan nyert, így a győri regatta után Székesfehérváron is megszerezte az aranyérmeket mindkét távon.

SÁRKÁNYHAJÓ MEFOB 2000 m VÉGEREDMÉNY
1. Pécsi Tudományegyetem – PTE 8:56,11 9:30,10 18:26,21
2. Széchenyi István Egyetem – SZE 9:06,74 9:54,84 19:01,58
3. Szegedi Tudományegyetem – SZTE 9:20,72 11:06,95 20:27,67
4. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudomány Egyetemi – BME 9:47,85 11:17,63 21:05,48
5. Nemzeti Közszolgálati Egyetem – NKE 10:01,35 11:33,49 21:34,84
6. Pázmány Péter Katolikus Egyetem – PPKE 10:05,50 12:26,90 22:32,40
7. Semmelweis Egyetem – SE 10:26,41 12:11,10 22:37,51
8. Eötvös Loránd Tudományegyetem – ELTE 10:50,15 12:25,85 23:16,00
 Budapesti Corvinus Egyetem

13:09,76

A székesfehérvári Sárkányhajó Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság második, és egyben utolsó fordulója az érmek átadásával és a záróbeszédekkel ért véget.