Ezt kiküzdötték! – tékvandós érmek Łódźból

Ezt kiküzdötték! - taekwondo-s érmek Łódź-ból

Sikeres napot zárt a magyar küldöttség Łódźban az Európai Egyetemi Játékok utolsó előtti versenynapján, ezúttal a tékvandósok szállították az érmeket, de Vécsei Réka révén született egy úszóezüst is. A tollaslabdázó Gonda Daniella pedig az aranyért játszhat szombaton.

Végéhez közeledik Łódźban az Európai Egyetemi Játékok, az utolsó előtti versenynapon is több sportágban voltak érdekeltek a magyar sportolók. Úszóink ezúttal is kitettek magukért, tékvandóban is sikerült érmeket szerezniük. Karatéban ezúttal elmaradt a jó eredmény, ahogy sportmászók boulder versenyszámának döntőjében sem volt magyar versenyző. Kosárlabdacsapataink három vereséggel zárták a napot.

Nézzük, hogy szerepeltek úszóink pénteken! Vécsei Réka (ME) a 200 m vegyes ezüstje után ezúttal 100 m háton lett második, a lengyel Dominika Kulaga mindössze jobb benyúlásával előzte meg a Miskolci Egyetem versenyzőjét. A férfi 4×100-as gyorsváltóban az Óbudai Egyetem csapata hetedikként végzett. Kardos Dániel, a csapat tagja előtte a 200m mellúszás döntőjében lett negyedik. A nők 4×100 m-es gyorsváltójában a TF csapata ötödikként csapott célba, akárcsak Onofer Enikő (BGE) 100 m gyorson. A nők 200 méteres mellúszó fináléjában Molnár Laura (TF) hetedikként zárt.

A tékvandósok küzdelmében négy magyarnak szurkolhattunk, akik közül hárman is éremmel zárták a versenynapot! A nők 57 kg-os súlycsoportjában Patakfalvy Luca (BCE) a negyeddöntőben 2-0-ra győzött a lengyel Lucja Oleszczuk ellen, majd az elődöntőben is magabiztosan nyert a spanyol Maialen Renteria Perez ellen. A fináléban az osztrák Lea Violetta Höglinger következett, ám Luca 2-1-re őt is legyűrte, így ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A 62 kg-osok között Patakfalvy Csenge (BCE) szintén magabiztosan menetelt a döntőig, miután német és brit ellenfelét is legyőzte. A döntőben viszont 2-0-ra alulmaradt a horvát Ivana Areliccsel szemben, így ezüstéremmel zárta a küzdelmeket. A férfiak 68 kg-os súlycsoportjában Szűcs Krisztián (TF) számára az elődöntő jelentette a végállomást, így bronzéremmel zárt. Tóth Enikő (ELTE) a nők 53 kg-os súlycsoportjában a negyeddöntőig jutott, ez pedig ötödik helyet ért neki.

Tovább menetel Gonda Daniella (PTE) a tollaslabdázók egyéni versenyében: a negyeddöntőben 2:1-re verte a litván Samanta Golubickaitét, az elődöntőben pedig könnyedén győzte le 2:0-ra a német Brid Steppert. A döntőben a francia Rosy Pancasari ellen szerezheti meg az aranyat.

Hetedik helyért játszhat a férfi kosárlabdázók tornáján a Miskolci Egyetem, miután 67-46-ra kikapott a University of Zagrebtől. Vereséggel zárta utolsó mérkőzését a TF együttese: szorosnak indult az Uni Wien elleni találkozó, ám a bécsiek fokozatosan vették át az irányítást és végül 64-50-re megnyerték a találkozót. Ezzel pedig eldőlt, hogy a TF 14. helyen zárja a tornát. Csúnya vereségbe szaladt bele a nők küzdelmeiben a Széchenyi István Egyetem: a cseh Charles University 80-27-re győzte le a győrieket, akik a portugál University of Aveiro ellen fejezik be a versengést.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS