Ezt mondtátok a férfi kézilabda Európa-bajnokságról

Lezárultak a csoportküzdelmek a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, és szomorúan vettük tudomásul, hogy válogatottunk búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől. A nagyszabású világeseményt rengetegen követték és követik a helyszínen és a képernyők előtt egyaránt, beleértve a fiatalabb korosztály tagjait. Egyetemi hallgatókat kérdeztünk arról, hogyan vélekednek az Európa-bajnokság mérkőzéseiről, a rendezés színvonaláról és természetesen a magyar válogatott szerepléséről.

Olvasási idő: 3,5 perc

Herendi Zsófia, a Budapesti Corvinus Egyetem 25 éves hallgatója
„Még nyáron, az EFOTT fesztiválon figyeltem fel egy standra, ahol a részben hazai rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot reklámozták. Ott hallottam az eseményről és arról, hogy a szervezők önkénteseket keresnek. Mivel már volt tapasztalatom – 2017-ben a FINA vizes világbajnokságon dolgoztam önkéntesként – elhatároztam, hogy a kontinenstornán is kipróbálom magam. Természetesen figyelemmel kísérem az eseményeket, különösen a szegedi mérkőzéseket, amelyeken önkéntesként is dolgozom, továbbá a magyarok meccseit is megnézem. Remek a színvonal, látszik, hogy a magyarok és a környező országok szurkolói a járványhelyzet ellenére is kíváncsiak az eseményre. Teltház előtt játszanak a csapatok, így a hangulat örökre beivódik mindenkibe. A szegedi meccseket főként családok, fiatalok és középkorúak látogatják. Ők egyrészt talán kevésbé tartanak a vírustól, másrészt nagyon élvezik a pezsgést és a szurkolást. Rengeteg fiatal szurkolóval találkozom a meccseken, és az önkéntesek között is sok az egyetemista. Egy jó magyar Eb-szereplés mindenképpen még emlékezetesebbé tehette volna a hazai rendezést, de mivel a magyar szurkolók teltházas buzdítása világhírű, biztos vagyok benne, hogy a hangulatra ezután sem lesz panasz. Az együttesben sok a fiatal játékos, a teher kissé összenyomta a csapatot, az akarattal azonban teljes mértékben elégedettek lehetünk, hiszen az utolsó másodpercekig küzdöttek a fiúk. A jövőben sok lehetőségük lesz még a fejlődésre. Ami pedig az országot illeti, nap mint nap rengeteg külföldi érkezik a meccsekre és a magyar városokba, valamint számos külföldi önkéntes is dolgozik itt. Szép városaink mellett vendégszeretetünkkel, figyelmességünkkel és kedvességünkkel tehetünk jó benyomást mindenkire. Mi, önkéntesek is azért dolgozunk, hogy ez megvalósuljon.”

Ezt mondtátok a kézilabda Európa-bajnokságról

Farkas Fanni, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 18 éves hallgatója
„A magyar válogatott mindhárom csoportmeccsét megnéztem, a portugálok ellenit a helyszínen láttam. Rendkívül csalódott vagyok! A kontinenstorna előtt mindenki jobb szereplésben bízott, és azt hittük, messzebbre jut a csapat. A sport, így a kézilabda is, tele van fordulatokkal. A három csoportmeccs közül az izlandiak ellen játszottak a fiúk a legjobban. Ennek ellenére sok hiba csúszott a védekezésükbe, és fontos pillanatokban, amikor átvehették volna a vezetést, rendre rossz döntéseket hoztak, és összességében emiatt győzött Izland. Úgy vélem, nagyon jó volt a rendezés, mindenki gördülékenyen jutott be a csarnokba, a szervezők figyeltek a járványügyi szabályok betartására, a meccsek előtt pedig szórakoztató programokkal készültek. A találkozók többsége rendkívül szorosan alakult, sokszor csak az utolsó pillanatban dőlt el, ki nyeri a találkozót, így aztán a semleges nézők is remekül szórakoztak. A kézilabda – a kosárlabda mellett – az egyik legélvezhetőbb sportág, mert folyamatosan történnek az események, gyakran percenkét esnek a gólok, a mérkőzések nagyon fordulatosak, így megfelelő kitartással a lehetetlen helyzetben lévő csapatok is képesek lehetnek megfordítani a meccset. A sportág a fiatalok számára is vonzó, sokan űzik, illetve a mérkőzéseken a lelátón is gyakran találkozunk velük. Ennek oka, hogy a válogatott és a klubok is erősek, így nem kell messzire mennie annak, aki színvonalas kézilabdát szeretne nézni. Rengeteg, világviszonylatban is nagyon tehetséges magyar játékos nőtt fel itthon, aki sok fiatal számára lehet példakép. Örömmel tapasztaltam, hogy számos országból érkeztek szurkolók, akik nemcsak a meccseket nézték meg, hanem vélhetően Budapestet is. Kipróbálták a különböző szolgáltatásokat, amelyek jó hírét vihetik az országnak. Ezenkívül a nemrég felépült aréna szépségéről és nem utolsósorban hangulatáról is bizonyára sokan mesélnek majd odahaza.”

Ezt mondtátok a kézilabda Európa-bajnokságról

Hőgye Gábor, a Pécsi Tudományegyetem 20 éves hallgatója
„Kizárólag a magyar meccseket követtem figyelemmel. Szakmailag nehéz lenne hozzászólnom a magyar csapat teljesítményéhez, de az összecsapásokat rendkívül élveztem. Végig feszített volt a tempó, sajnos hibáztunk is, amit elkerülhettünk volna, de ez mindig benne van a játékban. Szomorú vagyok a magyar csapat szereplése miatt, többet vártam a fiúktól, pláne, hogy mi voltunk az esemény házigazdái, pedig a szurkolóink mindent megtettek a győzelemért. Remek volt a hangulat, amelyet a tévét nézve is jól lehetett érzékelni. A kézilabda remek, izgalmas és fordulatokban gazdag sportág. A hazai rendezés mindenféleképpen jót tesz a sportág népszerűsítésének, sőt más országok is látják, hogy sportesemények szervezésében is lehet ránk számítani. A válogatott meccsei összehozzák a magyar szurkolókat, főként, ha itthon játszunk, így sokan megismerik az országot.”

Ezt mondtátok a kézilabda Európa-bajnokságról

Szöveg: Márványkövi Ferenc
Fotó: nso.hu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn