Feljutott az NB I-be az ELTE-BEAC a futsalcsapata

Fennállása legnagyobb sikerét érte el az ELTE-BEAC férfi futsalcsapata, amely a Kistarcsát legyőzve feljutott a legmagasabb osztályba, így a következő idényben a DEAC mellett még egy egyetemi csapat száll harcba a helyezésekért.

A 2022/2023-as NB I-es futsalszezonban is két egyetemi alakulatnak szurkolhatunk a legmagasabb osztályban, hiszen a DEAC mellett – amely a harmadik lett az idei kiírásban – az ELTE-BEAC is a legjobbak között szerepelhet. A másodosztályban a második helyen végzett fővárosiak osztályozómérkőzésen múlták felül ellenfelüket, a Kistarcsát.

A feljutásért vívott párharc első mérkőzésén, június 10-én a túlnyomórészt hallgatókból és öregdiákokból álló ELTE tekintélyes, 8–1-es győzelmet aratott, így páholyból várhatta a június 13-i visszavágót, amelyet a Gyáli Sportcsarnokban rendeztek. Bár a mérkőzés jelenetős részében a kistarcsai csapat volt fölényben, és 4–2-re meg is nyerte a találkozót, összesítésben az ELTE bizonyult jobbnak (10–5), így a budapestiek várhatják az őszi folytatást az NB I-ben.

Horváth Barnabás, a csapat 20 éves házi gólkirálya (23 góllal) így értékelt a találkozó lefújását követően.

„Tisztelet, alázat, szenvedély és szeretet, ez a kulcs. A sikerhez vezető útnak nagyon fontos része volt a munka és a szorgalom, amelyet beletettek a játékosok és természetesen edzőnk, Dunai András. A siker titka a csapat, amely rendkívül ösztökélő közeg és igazi csupaszív közösség, s amely bárhonnan és bármilyen helyzetből képes erőt venni magán, és a saját javára fordítani az eredményt. fantasztikus és egyben felemelő érzés volt betalálni az osztályozó mérkőzéseken. Ezeket a gólokat nagyban köszönhetem csapattársaimnak is, hiszen nélkülük nem születhettek volna meg.”

Árendás Tamás, a BEAC futsalszakosztályának vezetője így értékelte az eredményt:

„2008-óta vagyok az ELTE-BEAC futsal családjának tagja, de nem emlékszem rá, hogy valaha izgultam-e annyira futsalmérkőzésen, mint hétfőn a lelátón. Végül sikerült. A dolgát lelkiismeretesen végző baráti társaságból NB I-es csapattá váltunk. Gratulálok a srácoknak és a vezetőedzőnek, András kollégámnak, ezt már senki nem veszi el tőlük. Meglátjuk, hogy mit hoz a következő év. Ahogyan eddig, úgy a jövőben is igyekszünk felelőséggel dönteni és megtalálni a helyünket az egyetemi sport és az élsport útvesztőkkel teli világában.”

Csapatnévsor:

Kovács Gergely (ELTE), Szini László (ELTE), Spáth Henrik Márton (Óbudai Egyetem), Béni Zoltán (ELTE), Tóth Dávid, Boros Roland (ELTE), Daradics Attila (Testnevelési Egyetem), Tarjáni Péter Máté (Testnevelési Egyetem), Horváth Barnabás (Budapesti Corvinus Egyetem), Dauner Kristóf (Testnevelési Egyetem), Kinics Bálint, Hoffer Csaba, Szekér Zoltán Ákos (ELTE), Várkonyi Barnabás (ELTE), Kupás Vendel Péter (ELTE), Dunai András (ELTE), Appl Kristóf (Óbudai Egyetem), Szamosi Péter Endre (Budapesti Metropolitan Egyetem), Sajben Marcell (ELTE), Szokoli Milán Zoltán, Lovas Tamás

Stábtagok:

• Dunai András, vezetőedző
  • Árendás Tamás, szakosztályvezető

Mint arról korábban beszámoltunk, férfi futsalvonalon nemcsak az NB II-ben remekelt az ELTE, hanem a MEFOB-on is, amelyen a fővárosi alakulat aranyérmet nyert.

Forrás: mefs.hu
Fotó: Simó Szabolcs (BEAC)