Fővárosi sikerek az évadnyitó regattán

Férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a nőknél a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE) nyerte az idei tízevezős MEFOB-ot.

Olvasási idő: 2,5 perc

A Margitsziget melletti budai Duna-ágban május 22-én rendezték meg az evezős sportág magyarországi alapítójáról, gróf Széchenyi Istvánról elnevezett emlékversenyt, a „Hív a Duna” Gróf Széchenyi István Tízevezős Amatőr Regatta és Tízevezős MEFOB 2022-t, amely 1991 óta hagyományosan az évadnyitó verseny. Harmincéves hagyomány, hogy e viadal fővédnöke Budapest főpolgármestere, védnökei a területileg érintett – második és harmadik – kerületek polgármesterei, továbbá a Széchenyi Társaság és a MEFS elnöke, valamint az „együttműködő felsőoktatási intézmény” vezetője, így idén a Semmelweis Egyetem rektora. A megnyitón beszédet mondott Denk András, a Budapesti Evezős Szövetség elnöke.

A Margitszigeten működő Danubius Nemzeti Hajós Egylet (DNHE) és a Magyar Evezős Szövetség (MESZ), valamint a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) által szervezett versenyre 11 egyetemi csapat nevezett, köztük 4 női tízevezős egység. Ezerméteres  távot kellett teljesíteniük a napsütötte, bár erős északnyugati, vagyis toló szélben. Mivel futamonként 6 csapat tudott rajthoz állni, ezért a férfiaknál előfutamot is kellett rendezni.

A férfi egyetemi tízüléses csapatok döntő futamában a dobogó legfelső fokára a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói állhattak fel, az ezüstérmet a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE) csapata, a bronzérmet pedig a Pannon Egyetem (PE) diákjai vihették haza.

A női egyetemi tízevezősök versenyét a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE) nyerte. Másodikként a Pannon Egyetem (PE) zárt, harmadik helyen a Semmelweis Egyetem (SE) egysége ért célba.

A női és férfi bajnokcsapatnak járó gyönyörű kupákat és a szép kivitelezésű érmeket a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) ajánlotta fel. A díjakat dr. Domonkos Anna a DNHE tiszteletbeli alelnöke, és László Veronika DNHE elnökségi tag adta át. A versenyt a helyszínen tekintette meg – és ünnepelt a fiú győztes csapattal – a BME sportért felelős nemzetközi rektorhelyettese, Prof. dr. Csiszár Emília.

Szöveg: Alliquander Anna (DNHE), Janzsó Miklós
Fotó: Alliquander Anna (DNHE)