Futásé és a bringázásé volt a főszerep a hétvégén

Szombaton Kaposváron a félmaraton MEFOB-on, vasárnap pedig a duatlon MEFOB-on osztottak érmeket.

Ajkán rendezték meg a duatlon MEFOB idei versenyét, négy női és hat férfi versenyzővel, illetve két oktató is rajthoz állt. A 10 km futásból, majd 40 km kerékpározásból és újabb 5 km futásból álló versenyen a férfiak között a BCE hallgatója, Büki Ádám volt a leggyorsabb 2:00:23-as időeredménnyel. Másodikként négyperces hátránnyal Molnár Tamás (TE) ért be, Németh Benedek (PPKE) pedig harmadikként zárt. A nőknél Farkas Lilla (BCE) volt a leggyorsabb 02:24:03-as idővel, Kiss Alexandra (SZTE) 3 perccel utána futott be a második helyen, harmadikként az ELTE hallgatója Szávai Liliána végzett. Az oktatók mezőnyében Szabó Attila (DE) győzött Székely Mózes (ELTE) előtt.

Szép számmal álltak rajthoz idén is a kaposvári Deseda jótékonysági (fél)maratonon, a mezőnyben több egyetemi hallgatóval és oktatóval: a nőknél öten, a férfiaknál nyolcan indultak. Kegyes volt az időjárás is a futókhoz, ugyanis napsütéses időben teljesíthették a 21 illetve 42 km-t. Közülük a legjobb eredményt a férfiak mezőnyében Felber Balázs érte el, harmadik lett összesítésben. Kiss Márton Gellért szintén a legjobb tíz között ért célba (hetedik lett), míg a harmadik legjobb időt Horváth András Csaba teljesítette, ami az összetett 19. helyre volt elég. A mezőny leggyorsabb női versenyzője, Magyar Veronika volt, aki ezzel nem csak MEFOB-győztesnek mondhatja így magát (összesítésben 9. lett). A nők között dobogóra állhatott Herczog Anna, aki a második leggyorsabb egyetemi hallgató volt. Szávai Liliána ezen a versenyen is a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Több oktató is ott volt a nevezők között, többek között a rendezvény egyik szervezője, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) képviseletében dr. Csima Ferenc és dr. Gombos Péter, de dr. Székely Mózes (ELTE) is ezzel a versennyel melegített a vasárnapi duatlon MEFOB-ra.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MH 64 Deseda Jótékonysági (Fél)maraton(+) 2021 / Facebook