Gödöllő ad otthont a vívó MEFOB-nak

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a GEAC Vívó szakosztálya és a Magyar Vívó Szövetség közös szervezésében június 10-11-én rendezik a vívó MEFOB-ot, ahol az egyéni és csapatversenyeken túl Universitas-váltót is rendeznek majd.

A tavalyi vívó MEFOB-on 17 felsőoktatási intézmény több, mint 100 hallgatója lépett pástra, melynek összesített pontversenyét a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem nyerte. Várhatóan idén is nagy lesz a létszám és a tét is, hiszen a fegyvernemek győztesei ott lehetnek az augusztus eleji csengtui Egyetemi Világjátékokon.

A vívó MEFOB helyszíne ezúttal Gödöllő lesz: a selejtezőknek a Hajós Alfréd Általános Iskola Sportcsarnoka ad otthont, míg a döntőket a Batizi-Benkő Vívócsarnokban vívják. Gödöllő és a MATE-GEAC Vívó Szakosztálya az elmúlt években egyre jobban szerepel, elsősorban olimpiai bronzérmesüknek, a kardcsapat tagjaként Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes Gémesi Csanádnak is köszönhetően.

Szombaton a párbajtőrözők küzdelmeit rendezik, előbb az egyénit, majd délután a csapatversenyt. A vasárnap a kardozóké és a tőrözőké, délután pedig az Universitas-váltó elnevezésű vegyes csapatversenyre kerül sor. A csapatot hat fő alkotja (minden fegyvernemből egy-egy versenyző), a mérkőzések pedig 30 találatig tartanak. A versenykiírás itt olvasható.

A verseny az esemény, és a Magyar Vívó Szövetség Facebook oldalán követhető, az eredményeket is ott teszik majd közzé.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS