Győrben igazi vonzerőt jelent az egyetem a női kosarasok számára

A győri Széchenyi István Egyetem kellemes nemzetközi légköre számos külföldi élsportolót csábított a női kosárlabda NB I-ben szereplő Uni Győr Mély-Úthoz, amely évről évre az Európa-kupában bizonyít.

Mindig örömmel írunk olyan eseményről, amely azt támasztja alá, hogy a hazai egyetemi közeg és sportélet fontos szerepet játszik abban, hogy nemzetközi klasszis sportolók Magyarországot választják pályafutásuk következő állomásaként.

Legutóbb a győri Széchenyi István Egyetem számolt be arról, hogy a női kosárlabda NB I-ben brillírozó Uni Győr Mély-Út három külföldi játékosa, Jordin Canada (Egyesült Államok), Beatrice Mompremier (Egyesült Államok) és Szabina Oroszova (Szlovákia) többek között azért igazolt a három folyó városába, mert vonzónak találta a Széchenyi István Egyetem nemzetközi közegét, színes életét és a megyeszékhely színvonalas vendéglátóhelyeit.

Nem mellékesen: az első osztályban pallérozódó és a campuson működő női kosárlabdacsapat az Egyetemi Csarnokban játssza mérkőzéseit, amelyre sok hallgató is kilátogat. Csak emlékeztetőül: ez a létesítmény adott otthont a tavalyi kosárlabda és kézilabda MEFOB négyes döntőjének is, amelyről mi is tudósítottunk.

Visszatérve a győri idegenlégiósokra, Fűzy András, a klub elnöke szerint nem volt nehéz a városba csábítani ezt a három kitűnő játékost.

„Győr igazi egyetemi város, klubunk ráadásul az egyetem campusán működik, ahol a játékosok rengeteg fiatallal, közöttük sok külföldi hallgatóval találkozhatnak. Ennek köszönhetően színesebb az itteni élet, jobb a lakosok angolnyelvtudása, illetve színvonalasak a vendéglátóhelyek” – fogalmazott.

Ha már Győr és egyetemi sport, a női kosárlabda egyetemi bajnokságban szereplő UNI Győr SZESE együttese a rájátszást érő harmadik helyen áll a Nyugati csoportban a TFSE és az ELTE BEAC mögött.

Úgy tűnik tehát, hogy kosárlabdafronton minden rendben zajlik Győrben.

Forrás: uni.szie.hu
Fotó: uni.szie.hu