Győri fölény az evezős MEFOB-on

Kihasználták a hazai pálya adottságait a Széchenyi István Egyetem hallgatói, és három arany, három ezüst- és két bronzéremmel zárták a versenyt.

Nemrég még az Aranyszarv-öbölben, az Európai Egyetemek Evezős Bajnokságán kellett helytállniuk a legjobb magyar egyetemista evezősöknek, szombaton pedig már a győri Mosoni-Dunán kellett bizonyítaniuk, hogy hazai pályán ők a legjobbak. Öt számban hirdettek győztest (női és férfi egypár, férfi kormányos nélküli kettes, mix négypár és mix nyolcas), az érmekért hét egyetem 23 egysége küzdött.

A legnagyobb érdeklődés ezúttal is a szkiffek (egypár) versenyét övezte: a férfiaknál heten, a nőknél pedig hatan indultak ebben a versenyszámban. A nőknél magabiztosan nyert Fehérvári Eszter (SZE) Fazekas Fanni (SZE) előtt, a harmadik helyet pedig Sándor Zsófia (BME) csípte el. A férfiak versenye Szöllősi Balázs (SZE) és Kerekes Krisztián (TF) versengését hozta: a felnőtt mezőnyben idén debütáló Kerekes nagyszerű versenyzéssel győzte le az Isztambult megjárt Szöllősit, mögöttük kissé lemaradva Domokos Mátyás (BCE) végzett.

Kerekes Krisztián nemcsak egyéniben szerzett aranyérmet, hanem Bóka Örs párjaként a kormányos nélküli kettesek futamában is, megelőzve a BCE párosát (Sarkadi-Nagy Nimród és Tallós Farkas Pál), valamint a BME egységét (Szász Gergely, Hopp Márton Péter). A mix négypárban meggyőző fölénnyel győzött a Széchenyi István Egyetem A csapata, benne az Európai Egyetemek Evezős Bajnokságán ezüstérmeket nyerő Fehérvári Eszterrel, Fazekas Fannival, Szigeti Rolanddal és Szöllősi Balázzsal. Második a Corvinus hajója lett (Gedeon Anna, Balázs Réka Virág, Tallós Farkas Pál         , Domokos Mátyás), bronzérmes pedig az SZE B-csapata (Viandt Léna, Németh Bálint, Józsa Márton, Varga Boglárka) lett. A nyolcasok futamában két győri hajó indult, melyet végül az A-jelű egység nyert meg. A csapat tagjai: Szőllősi Balázs, Szigeti Roland, Fehérvári Eszter, Fazekas Fanni, Kaczur Márton, Józsa Márton, Viandt Léna és Varga Boglárka, a kormányos pedig Csiza Pák Luca volt.

A teljes eredménysor az e-regatta honlapján olvasható.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Győri Atlétikai Club – Evezős Szakosztály