Gyulay Zsolt megpályázza a MOB elnöki posztját

Gyulay Zsolt is megpályázza a MOB elnöki posztját

A korábbi kétszeres olimpiai és többszörös világbajnok kajakos Gyulay Zsolt – aki a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Alumni-nagykövete – is indul a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöki pozíciójáért.

Számos hírforrás is megerősítette, hogy korábbi olimpia bajnokunk – aki az 1988-as szöuli olimpián a kajak egyes 500 méteres, valamint a kajak négyesek 1000 méteres számában nyert aranyérmet – is megpályázza a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöki tisztségét. Mint ismert, a hamarosan leköszönő elnök, Kulcsár Krisztián helyett január 29-én új elnököt választ a szervezet küldöttgyűlése.

Gyulay egyik legfőbb feladatának azt tartja, hogy a MOB-nak újra súlya és tekintélye legyen, valamint azonos platformra hozza a szövetségeket, az egyesületeket és a sportolókat. A szakember 1989 óta tagja a közgyűlésnek, és számos pozíciót töltött már be a szervezetnél, de miután 2010-ben kineveztek a Hungaroring élére, megszűnt az elnökségi tagsága.

Eredeti tervek szerint csak 2024-ben, 60 évesen akart visszatérni az olimpiai mozgalomba, ám mint mondta, a sors átírta a forgatókönyvet. Bár még nincs konkrét terve és programja, annyi biztos, hogy ha elnökké választják, azon fog munkálkodni, hogy feltámassza a MOB-ot, továbbá visszaintegráljon olyan fontos szervezeteket, mint a Magyar Edzők Társasága, az Olimpiai Bajnokok és a Halhatatlanok Klubja, a Sportkórház, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem vagy a Magyar Sportújságírók Szövetsége, amelyek kikerültek a tagságból.

Fotó: nso.hu / Tumbász Hédi