Hamarosan rajtol a K&H egyetemi e-sportkupa

Nemsokára kezdődik az egymillió forint összdíjazású egyetemi e-sportkupa, amelyre nyolc hazai egyetem jelezte indulási szándékát. Konzolra fel, gamerek!

Idén is kiírják a K&H egyetemi e-sportkupát, amely a hazai szövetség (HUNESZ) és a Gamerland közös kezdeményezése a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) stratégiai együttműködésével. A versenysorozat az Esportmanager versenyplatformon zajlik majd, a mérkőzéseket az Esport1 közvetíti.

A résztvevők három játékban, Valorantban, Rocket League-ben és League of Legendsben csapnak össze. Ha te is otthonosan mozogsz ezekben a játékokban, itt az alkalom, hogy egyetemed színeiben megmutasd, mit tudsz.

A pontvadászatban összesen nyolc hazai felsőoktatási intézmény, az Óbudai Egyetem, a BGE, a BME, a Széchenyi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Metropolitan Egyetem és a Debreceni Egyetem versenyzői mérik össze tudásukat.

A legjobb csapatok később elindulhatnak az Amazon University Esports Masters nemzetközi viadalon is, amelyet európai egyetemek számára rendeznek meg minden évben. Csak emlékeztetőül: tavaly 16 ország 952 felsőoktatási intézményének csaknem 28 ezer hallgatója vett részt a versenysorozat valamelyik állomásán.

Vegyél részt a bajnokságban, legyél te a legjobb, és indulj el az Amazon UNIVERSITY Esports Masters nemzetközi versenysorozatán!

Fotó:
HUNESZ Facebook-oldala